Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Recenzujemy książkę "Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody"

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Recenzujemy książkę "Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody"
Recenzujemy książkę "Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody" PC
Wiedzy o świecie nigdy za wiele, a jeśli ta wiedza jest podana w ciekawej formie, to czysta zabawa nauką. Iris Gottlieb w swojej książce zabiera nas w świat nauk przyrodniczych, o których wbrew pozorom nie wszystko jeszcze wiemy.

Niedawno nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazała się książka "Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody”. Jest to faktycznie przewodnik, w rozdziałach którego znajdziemy liczne ciekawostki dotyczące otaczającego nas świata. Każdy temat poruszony na jej łamach pokazany jest z perspektywy osoby zachwycającej się światem. Autorka w prosty sposób wyjaśnia nawet dość skomplikowane zjawiska ze świata nauki i przyrody.

Rozeznanie się po tej pozycji ułatwia jej podział na trzy części - Nauki o życiu, Nauki o Ziemi oraz Nauki fizyczne. Choć niektóre zagadnienia mogą być dla młodszych dzieci nie do końca zrozumiałe, to już spokojnie można polecić tę książkę uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej.

Czego tu nie mamy - genetyka, ekologia, fizyka i astronomia. Z książki dzieci dowiedzą się, dlaczego włosy na naszych dłoniach nie rosną takie długie jak na głowie, co dzieje się w naszych mózgach, gdy śpimy, czy ile genów dzielimy z pszczołą. Siłą tej pozycji są ilustracje, które pomagają zrozumieć zaprezentowane w niej zjawiska. Ilustracje są proste, czytelne i łatwe w odbiorze. Wszystko to na pewno przyciągnie nasze ciekawskie dzieci do wielogodzinnej, wspólnej lektury.

Autorka o swojej książce:
Od dzieciństwa badałam świat przyrody. Onieśmielona w towarzystwie ludzi, przyjaźniłam się z najrozmaitszymi stworzeniami: z krabami (zwanymi kretami morskimi) na plaży, z prawie dwumetrową rośliną znaną jako Bill Chwast, z robaczkami na podwórku, z martwą rybą zwaną Śpiochem (była już nieżywa, kiedy się poznałyśmy), z falangą identycznych myszoskoczków… Pisząc tę książkę, zdołałam wreszcie zrozumieć wiele kwestii, o które wcześniej wiecznie wypytywałam najbliższych. Czego jest więcej: ziarenek piasku na Ziemi czy gwiazd we wszechświecie? Czemu nie wszystkie włosy na ciele są tej samej długości? Dlaczego istnieją przypływy? Prawda naukowa jest znacznie bardziej niezwykła niż dzieła wyobraźni i zasługuje na to, byśmy ją zgłębiali, rozumieli i cenili, niezależnie od naszego wykształcenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera