Rekord Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 3:3 karne 11:12. Bielszczanie o krok od sensacji. Hat-trick Zahovicia ZDJĘCIA

Rekord Bielsko-Biała stoczył zacięty 2-godzinny bój z Pogonią Szczecin  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Rekord Bielsko-Biała stoczył zacięty 2-godzinny bój z Pogonią Szczecin Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE JAK
W meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski Rekord Bielsko-Biała zremisował po dogrywce z Pogonią Szczecin 3:3. W rzutach karnych lepsi okazali się szczecinianie wygrywając 12:11. Trzecioligowiec był o krok od ogromnej sensacji, bo jeszcze w doliczonym czasie gry prowadził z trzecią drużynę poprzedniego sezonu PKO Ekstraklasy 2:1. Ozdobą spotkania w Cygańskim Lesie była bramka Tomasza Nowaka z połowy boiska, ale Portowcy odpowiedzieli trzema golami Luki Zahovicia. Zobaczcie zdjęcia z meczu Rekord - Pogoń.

Rekord Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 3:3 karne 11:12. Bielszczanie o krok od sensacji. Trzy gole Zahovicia

Rekord po raz trzeci grał w 1/16 finału Pucharu Polski i po raz trzeci skończył swoją pucharową przygodę na tym szczeblu rozgrywek, choć był o krok od ogromnej sensacji. Bielszczanie jeszcze w doliczonym czasie gry prowadzili z Pogonią 2:1, ale później faworyzowani szczecinianie urwali się ze stryczka i w serii jedenastek przechylili szalę awansu na swoją korzyść.

Pierwszego gola w tym meczu strzelił po przerwie doświadczony 36-letni Tomasz Nowak. Trzykrotny reprezentant Polski popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego niemal z połowy boiska zaskakując młodego bramkarza szczecinian Bartosza Klebaniuka.

Gospodarze dopingowani na kameralnym stadionie w Cygańskim Lesie przez komplet widzów poszli za ciosem. Szczepan Mucha trafił w poprzeczkę, a Konrad Kaleta w słupek. W końcu drugiego gola dla bielszczan strzelił Mucha. 18-latek zachował się na boisku niczym stary wyga biegnąc z piłką od połowy boiska i spokojnie ogrywając w polu karnym obrońcę oraz bramkarza Pogoni.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU REKORD - POGOŃ

Szczecinianie mieli w tym meczu optyczną przewagę, lecz dobre okazje strzeleckie wypracowywali sobie głównie po błędach bielskich obrońców. W 67 min. Pogoń przeprowadziła jednak składną akcję. Michał Kucharczyk dostał piłkę od Rafała Kurzawy i wyłożył ją Luce Zahoviciowi, a Słoweniec z bliska trafił do siatki.

Goście atakowali do końca i w doliczonym czasie gry Zahović z bliska wyrównał stan spotkania i doprowadził do remisu oraz dogrywki. W niej reprezentant Słowenii po podaniu Kamila Grosickiego trafił do siatki po raz trzeci notując hat-tricka.

Gracze Rekordu nie spuścili jednak głów. Po szybko rozegranym przez Nowaka rzucie wolnym Daniel Feruga wyłożył piłkę Sewerynowi Capucie, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem uderzeniem od słupka doprowadzając do rzutów karnych. W nich wykonano aż 14 serii jedenastek. Decydującego karnego wykorzystał Rafał Kurzawa, który zmarnował pierwszą jedenastkę.

Rekord Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 3:3 karne 11:12 (0:0, 2:2)
1:0 Tomasz Nowak (56), 2:0 Szczepan Mucha (64), 2:1 Luka Zahović (67), 2:2 Luka Zahović (90+2), 2:3 Luka Zahović (95), 3:3 Seweryn Caputa (110)