Rozpoczyna się Tydzień Kultury Beskidzkiej PROGRAM Impreza...

    Rozpoczyna się Tydzień Kultury Beskidzkiej PROGRAM Impreza nie tylko dla miłośników folkloru

    JAK

    Dziennik Zachodni

    Dziennik Zachodni

    Rozpoczyna się Tydzień Kultury Beskidzkiej PROGRAM Impreza  nie tylko dla miłośników folkloru
    1/25
    przejdź do galerii
    W piątek, 27 lipca w żywieckim amfiteatrze odbędzie się pierwszy koncert tegorocznego Tygodnia Kultury Beskidzkiej – a ściślej mówiąc 49. Festiwalu Folkloru Górali Polskich. Festiwal zacznie się dzień wcześniej niż cały TKB i potrwa do wtorku, 31 lipca. Na scenie Amfiteatru Pod Grojcem wystąpi 25 zespołów góralskich.
    Rozpoczyna się Tydzień Kultury Beskidzkiej PROGRAM

    Pierwszego dnia z konkursowych programów będziemy mogli się dowiedzieć m.in., co młode dziewczęta z zespołu Podegrodzie z Podegrodzia kupiły na jarmarku, a z Harnasiami z Suchego odwiedzić juhasów na szałasie i zobaczyć jak tańczą zbójnickiego. Festiwal Folkloru Górali Polskich potrwa do 31 lipca i podobnych atrakcji w żywieckim amfiteatrze będzie mnóstwo. A to przecież tylko ułamek tego, co będzie się działo podczas 55. TKB.

    Występy blisko stu zespołów folklorystycznych z Polski i kilkunastu z całego świata do 5 sierpnia będzie można podziwiać na pięciu estradach - w Szczyrku, Wiśle, Żywcu, Ma-kowie Podhalańkim i Oświęcimiu. Koncerty będą się rozpoczynały o godz. 18.00 i wstęp na nie jest wolny. Warto wybrać się do którejś z beskidzkich miejscowości, bo w tym roku pojawią się grupy z tak odległych zakątków świata jak m.in. Japonia, Indonezja, Indie czy Meksyk. Wezmą one udział w 29. Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych, które odbędą się w żywieckim amfiteatrze w dniach 1-4 sierpnia. Przez cztery dni żywiecka publiczność odbędzie podróż przez niemal całą Europę, do Ameryki Środkowej oraz Azji, czwartego dnia (4 sierpnia) wszystkie zespoły wystąpią w koncercie finałowym i zaprezentują krótkie programy. Grupa, która przygotuje program najlepiej prezentujący swoją kulturę zostanie uhonorowana Grand Prix Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych.

    Tradycyjnie w ramach TKB odbędzie się także kilka imprez towarzyszących. W Istebnej w dniach 28-29 lipca na Estradzie Pod Skocznią będzie trwał 24. Istebniański Festyn. Między 3 a 5 sierpnia warto wybrać się do Lasku Miejskiego w Jabłon-kowie na Zaolziu, gdzie odbędzie się 71. edycja Gorolskiego Święta. Natomiast w Ujsołach na Żywieccyzźnie po raz 40. zorganizowane zostaną Waw-rzyńcowe Hudy.

    Tradycyjnie podczas TKB odbywają się także wystawy i targi sztuki ludowej, gdzie można kupić naprawdę fajne pamiątki; jest okazja, by spróbować beskidzkiej przysmaków i by w luźnej, wakacyjnej atmosferze dobrze spędzić czas z najbliższymi.


    PROGRAM 55. TYGODNIA KULTURY BESKIDZKIEJ

    WISŁA

    Amfiteatr im. Stanisława Hadyny

    28 lipca - sobota - g. 17.00
    WISŁA z Wisły
    PILSKO z Żywca
    CZANTORIA z Ustronia
    MIETNIOWIACY z Mietniowa
    WILAMOWICE z Wilamowic
    AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA

    29 lipca - niedziela - g. 17.00
    MALI TKOCZE z Wisły
    BOJSZOWIANIE z Bojszów
    DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
    ZBYRCOK z Juszczyna
    KOZIANIE z Kóz
    GROJCOWIANIE z Wieprza
    KONIAKÓW z Koniakowa
    KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA

    30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
    SŁOPNICZANIE ze Słopnic
    DUDOSKI z Międzyrzecza Górnego
    BYSTRZYCA z Bystrzycy
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
    PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA
    KITKA z Istibanji - MACEDONIA

    31 lipca - wtorek - g. 18.00
    KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA
    MŁODE PODHALE z Nowego Targu
    SPOD KICEK z Mordarki
    JAROSŁAWIAKI z Jarosławia
    DOLANIE z Gilowic
    SPOD KIKULI z Lalik

    1 sierpnia - środa - g. 18.00
    WAŃCY z Wisły
    ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
    KURPIE ZIELONE z Białegostoku
    JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
    SOKOŁOWIANIE z Sokołowa Podlaskiego
    KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA

    2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
    ĆWIKLICE z Ćwiklic
    REGLE z Poronina
    JAWORZE z Jaworza
    ŁASTIWOCZKA z Przemkowa
    NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
    PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA

    3 sierpnia - piątek - g. 18.00
    MAGURZANIE z Łodygowic
    ANDRYCHÓW z Andrychowa
    ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
    KOTLINA z Osieka
    VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
    MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA

    4 sierpnia - sobota - g. 17.00
    STEJIZBIANKI z Wisły
    INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
    BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
    ISTEBNA z Istebnej
    ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
    HULAJNIKI z Milówki
    KASINIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej

    5 sierpnia - niedziela - g. 17.00
    TKOCZE z Wisły
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
    ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
    COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK
    KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA
    WISŁA PLUS z Wisły
    gość TKB: FUTURE FOLK

    Korowód zespołów - 28 lipca - sobota - g. 15.30
    Koncerty polskich i zagranicznych kapel i grup śpiewaczych - codziennie g. 11.00, estrada na pl. Bogumiła Hoffa


    SZCZYRK
    amfiteatr Skalite

    28 lipca - sobota - g. 17.00
    MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
    BYSTRZYCA z Bystrzycy
    KLIMCZOK ze Szczyrku
    MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA


    29 lipca - niedziela - g. 17.00
    HULAJNIKI z Milówki
    PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA
    WILAMOWICE z Wilamowic
    ŻYWCZANIE z Żywca
    MIETNIOWIACY z Mietniowa
    KITKA z Istibanji - MACEDONIA

    30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
    PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
    MAGURZANIE z Łodygowic
    JAROSŁAWIAKI z Jarosławia
    NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
    KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA

    31 lipca - wtorek - g. 18.00
    COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK
    KIJOM WORCI z Pisarzowej
    BOJSZOWIANIE z Bojszów
    PILSKO z Żywca

    1 sierpnia - środa - g. 18.00
    LIMANOWIANIE z Limanowej
    HAJDUKI z Oświęcimia
    ŁASTIWOCZKA z Przemkowa
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
    KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA

    2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
    JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
    KURPIE ZIELONE z Białegostoku
    JASIENICZANKA z Jasienicy
    DOLANIE z Gilowic
    INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN

    3 sierpnia - piątek - g. 18.00
    REGLE z Poronina
    ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
    ONDRASZEK ze Szczyrku
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
    KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA

    4 sierpnia - sobota - g. 17.00
    VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
    ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
    RYBARZOWICE z Rybarzowic
    WIERCHY z Milówki
    ANDRYCHÓW z Andrychowa
    ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej

    5 sierpnia - niedziela - g. 17.00
    SPOD KIKULI z Lalik
    KASINIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej
    ZBYRCOK z Juszczyna
    KOTLINA z Osieka
    KITKA z Istibanji - MACEDONIA
    AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA

    korowód zespołów - 29 lipca - niedziela - g. 15.00 - skrzyżowanie ul. Górskiej i Beskidzkiej, Amfiteatr Skalite
    koncerty kapel polskich i zagranicznych - codziennie g. 11.00, estrada na placu świętego Jakuba

    ŻYWIEC
    amfiteatr Pod Grojcem

    49. FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH
    Transmisja internetowa na stronach www.tkb.art.pl i
    www.facebook.com/TydzienKulturyBeskidzkiej.

    27-31 lipca


    27 lipca - piątek - g. 18.00
    PODEGRODZIE z Podegrodzia
    HARNASIE z Suchego
    KIYRPECKI z Łącka
    ZBYRCOK z Juszczyna
    GROJCOWIANIE z Wieprza
    DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE (poza konkursem)

    28 lipca - sobota - g. 18.00
    BRENNA z Brennej
    LACHY z Nowego Sącza
    JURKOWIANIE z Jurkowa
    koncert dudziarzy i gajdoszy
    KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA (poza konkursem)
    ŻYWIECKIE SUWAKOWANIE - koncert galowy orkiestry festiwalowej 13. Spotkań Puzonowych

    29 lipca - niedziela - g. 18.00
    SŁOPNICZANIE ze Słopnic
    GÓRALE ŁĄCCY z Łącka
    LIPOWIANIE z Lipowej
    PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
    SPOD KICEK z Mordarki
    NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA (poza konkursem)

    30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
    KIJOM WORCI z Pisarzowej
    ŁASTIWOCZKA z Przemkowa
    ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
    MŁODE PODHALE z Nowego Targu
    SKALNIK z Kamionki Wielkiej
    ISTEBNA z Istebnej
    AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA (poza konkursem)

    31 lipca - wtorek - g. 18.00
    MYSTKOWIANIE z Mystkowa
    REGLE z Poronina
    LIMANOWIANIE z Limanowej
    SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic
    JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
    KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA (poza konkursem)



    29. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE
    Transmisja internetowa na stronach www.tkb.art.pl i
    www.facebook.com/TydzienKulturyBeskidzkiej.

    1-4 sierpnia


    1 sierpnia - środa - g. 18.00
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
    ŻYWCZANIE z Żywca
    MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA
    AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA
    KITKA z Istibanji - MACEDONIA
    PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA

    2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
    VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
    COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK
    ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
    KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY

    3 sierpnia - piątek - g. 18.00
    KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA
    INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN
    SOKOŁOWIANIE z Sokołowa Podlaskiego
    NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
    KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA

    4 sierpnia - sobota - g. 18.00
    koncert finałowy 29. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, występy zespołów uczestniczących, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, pokaz sztucznych ogni

    5 sierpnia - niedziela - g. 18.00
    ogłoszenie wyników 49. FFGP, wręczenie nagród, występy laureatów
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY

    konkursowe koncerty góralskich kapel, grup śpiewaczych i solistów FFGP
    27-31 lipca g. 10.00, estrada na Rynku
    Targi Sztuki Ludowej - 27 lipca - 5 sierpnia g. 10.00-15.00, Rynek
    korowód zespołów - 4 sierpnia - sobota - g. 11.00 - ul. T. Kościuszki, Rynek
    Koncerty kapel polskich i zagranicznych - 1-5 sierpnia g. 10.00, estrada na Rynku

    MAKÓW PODHALAŃSKI
    estrada Makowianka

    28 lipca - sobota - g. 17.00
    ROMANKA z Sopotni Małej
    KIYRPECKI z Łącka
    ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
    DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
    KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA

    29 lipca - niedziela - g. 17.00
    JURKOWIANIE z Jurkowa
    KOTLINA z Osieka
    ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej
    BYSTRZYCA z Bystrzycy
    WIERCHY z Milówki
    KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA

    30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
    GROJCOWIANIE z Wieprza
    DOLANIE z Gilowic
    MIETNIOWIACY z Mietniowa
    JASIENICZANKA z Jasienicy
    MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA

    31 lipca - wtorek - g. 18.00
    KITKA z Istibanji - MACEDONIA
    ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
    ŁASTIWOCZKA z Przemkowa
    WISŁA z Wisły
    LIPOWIANIE z Lipowej

    1 sierpnia - środa - g. 18.00
    JAROSŁAWIAKI z Jarosławia
    REGLE z Poronina
    ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
    VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
    NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA

    2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
    SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic
    ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
    LIMANOWIANIE z Limanowej
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE

    3 sierpnia - piątek - g. 18.00
    JAWORZE z Jaworza
    SPOD KIKULI z Lalik
    KOZIANIE z Kóz
    COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK
    AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA

    4 sierpnia - sobota - g. 17.00
    PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA
    MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA
    BRENNA z Brennej
    KURPIE ZIELONE z Białegostoku
    ĆWIKLICE z Ćwiklic
    ZBYRCOK z Juszczyna

    5 sierpnia - niedziela - g. 17.00
    INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN
    MAŁA POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
    PILSKO z Żywca
    BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
    KONIAKÓW z Koniakowa
    KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA

    OŚWIĘCIM
    estrada obok Oświęcimskiego Centrum Kultury

    28 lipca - sobota - g. 18.00
    BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
    KOZIANIE z Kóz
    WIERCHY z Milówki
    KITKA z Istibanji - MACEDONIA
    KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA

    29 lipca - niedziela - g. 18.00
    ROMANKA z Sopotni Małej
    LACHY z Nowego Sącza
    WISŁA z Wisły
    PILSKO z Żywca
    MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA

    30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
    GÓRALE ŁĄCCY z Łącka
    SPOD KICEK z Mordarki
    VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
    KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA

    31 lipca - wtorek - g. 18.00
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
    BRATKOWIE z Oświęcimia-Monowic
    SKALNIK z Kamionki Wielkiej
    MIETNIOWIACY z Mietniowa

    1 sierpnia - środa - g. 18.00
    SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic
    WILAMOWICE z Wilamowic
    MYSTKOWIANIE z Mystkowa
    MŁODE PODHALE z Nowego Targu
    COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK

    2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
    SOKOŁOWIANIE z Sokołowa Podlaskiego
    JAROSŁAWIAKI z Jarosławia
    AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA
    KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA

    3 sierpnia - piątek - g. 18.00
    KURPIE ZIELONE z Białegostoku
    HAJDUKI z Oświęcimia
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
    PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA

    4 sierpnia - sobota - g. 18.00
    FOLKOWE KLIMATY:
    KAPELA PIECZARKI
    KAPELA HANKI WÓJCIAK
    HOVERLA

    5 sierpnia - niedziela - g. 18.00
    ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
    RYBARZOWICE z Rybarzowic
    VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
    NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
    INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN

    ISTEBNA
    24. Festyn Istebniański
    estrada Pod Skocznią

    28 lipca - sobota - g. 18.00
    KONIAKÓW z Koniakowa
    NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
    PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA

    29 lipca - niedziela - g. 17.00
    ISTEBNA z Istebnej
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
    BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE

    korowód zespołów - 29 lipca - niedziela - g. 16.30 - Istebna Tartak, Estrada Pod Skocznią
    36. Wystawa Twórczości Ludowej - 15 czerwca - 15 października, codziennie g. 9.00-17.00, Gminny Ośrodek Kultury
    Regionalny Konkurs Kulinarny - 29 lipca, Estrada Pod Skocznią

    UJSOŁY
    40. Wawrzyńcowe Hudy
    estrada w Ujsołach

    4 sierpnia - sobota - g. 16.00
    KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA
    I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
    SOKOŁOWIANIE z Sokołowa Podlaskiego
    KONIAKÓW z Koniakowa
    MŁODE JUHASY z Ujsół
    ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
    podpalenie jubileuszowej hudy
    KAPELA GOROLE
    zabawa taneczna

    5 sierpnia - niedziela - g. 16.00
    MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA
    BOJSZOWIANIE z Bojszów
    ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
    SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
    koncert SŁOWIAŃSKA KREW

    4 sierpnia - sobota
    16. Międzynarodowe Zawody Drwali g. 12.00-16.00
    kiermasz rękodzieła, warsztaty bibułkarskie i koronkarskie g. 14.00-16.00
    warsztaty budowania hudy g. 9.00-12.00

    IMPREZY TOWARZYSZĄCE

    4 sierpnia
    warsztaty budowania hudy
    g. 9.00-12.00
    16. Międzynarodowe Zawody Drwali
    g. 12.00-16.00
    warsztaty bibułkarskie i koronkarskie
    g. 14.00-16.00
    kiermasz rękodzieła
    4-5 sierpnia
    plenerowa wystawa okolicznościowa
    30 lipca - 31 sierpnia


    JABŁONKÓW
    71. GOROLSKI ŚWIĘTO
    Zaolzie - Czechy

    3 sierpnia - piątek - Lasek Miejski
    "Nie jyny z naszi dzichty" - przegląd instrumentalistów, zespołów, kapel, śpiewaków oraz gawędziarzy
    g. 17.00 inauguracja festiwalu
    "Pójcze haw gazdowie"
    CIOBANASUL z Radowiec - RUMUNIA,
    MELODYJKA z Nawsia,
    ROZMARYNEK z Jabłonkowa
    g. 18.15 KITKA z Istibanji - MACEDONIA
    g. 19.00 "Był tu jedyn gajdosziczek"
    TROMBITÁŠI ŠTEFÁNIKOVCI z Nimnicy - SŁOWACJA,
    KITKAz Istibanji - MACEDONIA,
    NOWINA z Jabłonkowa,
    TUBİL z Ankary - TURCJA,
    KAPELA HUCULI MIKOŁAJA ILIUKA z Werchowyny - UKRAINA oraz gawędziarze
    g. 21.00 TUBİL z Ankary - TURCJA
    g. 22.00 "Muzykula" - góralskie muzykowanie przy watrze

    4 sierpnia - sobota - Lasek Miejski
    g. 15.00 przegląd kapel, zespołów oraz gawędziarzy
    TROMBITÁŠI ŠTEFÁNIKOVCI z Nimnicy - SŁOWACJA,
    JUZYNA z Zawoi,
    AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA,
    LIPKA z Bukowca, ROZMARYNEK z Jabłonkowa,
    COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK,
    ŁĄCZKA z Bystrzycy,
    ZAOLZIOCZEK z Jabłonkowa,
    ZAOLZI z Jabłonkowa,
    BYSTRZYCA z Bystrzycy,
    TUBİL z Ankary - TURCJA oraz gawędziarze
    g. 19.00 "Karnawał gorolski" - zabawa taneczna

    5 sierpnia - niedziela - Rynek i Lasek Miejski
    g. 9.30 "Grani na Rynku"
    g. 10.45 nabożeństwo ekumeniczne - kościół pw. Bożego Ciała
    g. 12.00 korowód zespołów oraz wozów alegorycznych (Rynek - Lasek Miejski)
    g. 13.00 inauguracja, powitanie gości
    GOROL z Jabłonkowa,
    MELODIA z Nawsia,
    TROMBITÁŠI ŠTEFÁNIKOVCI z Nimnicy - SŁOWACJA,
    BYSTRZYCA z Bystrzycy,
    RÓWNICA z Ustronia,
    ISTEBNA z Istebnej,
    PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA,
    ZESPÓŁ IM. KLIMKA BACHLEDY z Zakopanego,
    KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA,
    KUNOVJAN z Kunovic - CZECHY,
    TECHNIK z Bratysławy - SŁOWACJA,
    TUBİL z Ankary - TURCJA
    g. 20.30 "Karnawał gorolski" - zabawa taneczna

    Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    DZ poleca

    Wideo