Ruch Chorzów - Kecskemeti: Niebiescy zremisowali mecz w urodziny trenera Niedźwiedzia

Piłkarze Ruchu w Turcji grają i trenują na zielonych naturalnych boiskach
Piłkarze Ruchu w Turcji grają i trenują na zielonych naturalnych boiskach fot. RuchChorzów1920/Twitter
W pierwszym meczu sparingowym rozegranym 23 stycznia na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Ruchu Chorzów zremisowali z Kecskemeti 1:1. Bramkę dla Niebieskich w spotkaniu z wicemistrzem Węgier zdobył Miłosz Kozak.

Piłkarze Ruchu w dniu 42. urodzin trenera Janusza Niedźwiedzia nie dali się pokonać wicemistrzowi Węgier. Niebiescy w pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Belek zremisowali z Kecskemeti TE. We wtorkowej potyczce w chorzowskim zespole zadebiutowali pozyskani tuż przed wyjazdem na obóz Patryk Stępiński, Robert Dadok i Mike Huras.

Ruch objął prowadzenie na początku spotkania. Po przechwycie piłki na środku boiska Michał Feliks podał do Miłosza Kozaka, a ten precyzyjnym uderzeniem lewą nogą w długi róg pokonał węgierskiego bramkarza.

Później świetną okazję do wyrównania mieli zawodnicy Kecskemeti, bo po starciu Sebastiana Szymańskiego z jednym z rywali Węgier padł w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę, a obrońca Niebieskich doznał kontuzji i musiał zejść z boiska. Dante Stipica wykazał się jednak nie lada kunsztem i obronił karnego.

Jeszcze przed przerwą szansę na podwyższenie wyniku miał Kozak, ale tym razem jego strzał obronił golkiper ósmej drużyny węgierskiej ekstraklasy. Rywale mogli wyrównać po przerwie, lecz Michał Buchalik wyszedł z bramki skracając kąt i wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem Kecskemeti.

Później chorzowian od utraty gola uratowała jeszcze poprzeczka. W II połowie rywale mieli inicjatywę i w końcu doprowadzili do remisu, gdy Buchalika pokonał dzisiejszy jubilat Akos Szendrei, który tego dnia skończył 21 lat.

Szalę zwycięstwa na korzyść Ruchu mógł przechylić Huras, ale sprytny strzał 17-latka obronił bramkarz przeciwników. W samej końcówce Niebieskim należał się karny po faulu na Adamie Vlkanovie, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia na Czechu.

Chorzowianie będą przebywać w Belek do 1 lutego. W Turcji rozegrają jeszcze trzy sparingi - najbliższy w piątek o godz. 15 z kosowskim zespołem FC Drita Gnjilane. Trener Niedźwiedź ma nadzieję, że w trakcie zgrupowania do Niebieskich dojedzie jeszcze jeden lub dwóch nowych graczy, bo rozmowy transferowe cały czas się toczą.

Ruch Chorzów - Kecskemeti TE 1:1 (1:0)

Bramki 1:0 Miłosz Kozak (12), 1:1 Akos Szendrei (66)

Ruch Stipica (46. Buchalik) - Stępiński (46. Sikora), Szymański (26. Szur), Sadlok (62 Bartolewski) - Dadok (46. Michalski), Starzyński (46. Foszmańczyk), Letniowski (46. Vlkanova), Moneta (70 Dadok) - Kozak (70 Barański), Feliks (46. Szczepan), Wilak (62 Huras, 81 Moneta).