Ruch Chorzów - Piast Gliwice 1:2 [RELACJA]. Gliwiczanie po raz pierwszy wygrali w Chorzowie

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 1:2
Ruch Chorzów - Piast Gliwice 1:2 Arkadiusz Gola
Mecz Ruchu z Piastem nie był dobrą propagandą naszego futbolu. Transmitowane dzięki stacji Eurosport 2 do ponad 20 krajów Europy Środkowej i Wschodniej oraz Skandynawii małe derby Śląska długo były nudnym widowiskiem. Emocji doczekaliśmy się na Cichej dopiero po przerwie, a ozdobą spotkania był fantastyczny gol Filipa Starzyńskiego. Gliwiczanie po raz pierwszy w historii wygrali w ekstraklasie z Niebieskimi.

Początek spotkania należał do chorzowian, ale zarówno uderzenie Macieja Jankowskiego jak i strzał Łukasza Janoszki przeszły obok bramki Dariusza Treli. Gliwiczanie śmielej zaatakowali dopiero po kwadransie. Ruben Jurado przymierzył w okienko bramki Krzysztofa Kamińskiego, ale bramkarz Niebieskich w ostatniej chwili wybił piłkę na róg. Niewiele zresztą brakowało, aby po tym kornerze gospodarze stracili gola, bo po przypadkowym wybiciu głową Marcina Baszczyńskiego futbolówka o centymetry minęła słupek Ruchu.

Chorzowianie prowadzenie objęli w 63 minucie gry. Po faulu Pawła Oleksego na Jankowskim sędzia podyktował rzut wolny zza linii pola karnego. Marek Zieńczuk trafił w mur, ale Starzyński popisał się kapitalną dobitką. Uderzona przez popularnego "Figo" z ponad 20 m piłka trafiła jeszcze w słupek i wpadła do siatki w samym okienku bramki Piasta.

Po stracie gola gliwiczanie ruszyli do odrabiania strat i bardzo szybko wyrównali. Po centrze z rogu Podgórskiego lot piłki przedłużył Marcin Robak i Mateusz Matras z bliska wpakował piłkę do siatki zdobywając swojego pierwszego gola w ekstraklasie. Goście poszli za ciosem i 79 minucie zdobyli zwycięską bramkę. Na uderzenie z 30 m zdecydował się kapitan Piasta Podgórski, a młody bramkarz Ruchu popełnił błąd i przepuścił piłkę lecącą w sam środek bramki.

Chorzowianie przegrali drugie derbowe spotkanie z rzędu i ich sytuacja w tabeli staje się coraz trudniejsza. Piast po raz pierwszy w tym sezonie wygrał natomiast derby ze śląską drużyną i awansował na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 1:2 (0:0)[/b]

Bramki 1:0 Filip Starzyński (63), 1:1 Mateusz Matras (70), 1:2 Tomasz Podgórski (79)