Ruch Chorzów - Wisła Puławy NA ŻYWO, WYNIK, LIVE Niebiescy faworytem, ale ten rywal ograł już lidera tabeli II ligi

03102021 chorzow ruch chorzow stal rzeszowarkadiusz gola   polska press
03102021 chorzow ruch chorzow stal rzeszowarkadiusz gola polska press Fot Arkadiusz Gola
W sobotę 16.10.2021 r. w meczu 13. kolejki eWinner 2. Ligi Ruch Chorzów grał z Wisłą Puławy. Spotkanie przy Cichej zaczęło się o godz. 17.15. Niebiescy są jedyną niepokonaną drużyną na szczeblu centralnym w Polsce i chcą podtrzymać tę serię. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona była relacja LIVE z meczu Ruch Chorzów - Wisła Puławy.

Koniec. Ruch przegrał po 12. meczach bez porażki.

90+6 - odpowiedź Wisły! 2:4! Pięknym strzałem z dystansu zaskoczył Bieleckiego Bartłomiej Bartosiak.

90+3 - gol dla Ruchu. 2:3. Damian Kowalczyk trafił do siatki, choć wcześniej wydawało się, że faulowany był bramkarz gości.

89. minuta - sędzia doliczył sześć minut.

88. minuta - z Ruchu uszło powietrze. Pierwsza porażka w sezonie coraz bliżej.

76. minuta - 1:3. Bartłomiej Kulejewski zgrywał piłkę klatką piersiową do bramkarza, ale za słabo - piłkę przejął rezerwowy Kacper Kondracki i skorzystał z prezentu.

70. minuta - Ruch stara się doprowadzić do wyrównania.

64. minuta - gol dla Wisły, ale po protestach i konsultacji sędziego głównego z asystentem anulowany! Ednilson faulował Jakuba Bieleckiego w polu bramkowym.

62. minuta - 1:2. Daniel Szczepan w ogromnym zamieszaniu wpakował piłkę do siatki!

59. minuta - Damian Kowalczyk strzelił z pola karnego, bramkarz na rzut rożny.

56. minuta - Daniel Szczepan uderzył z 16 metrów, Piotr Owczarzak "na raty" złapał piłkę.

54. minuta - żółte kartki dla Łukasza Wiecha i Damiana Kowalczyka. Pierwszy faulował, a drugi odepchnął rywala po gwizdku.

50. minuta. Ruch atakuje.

Zaczęła się II połowa. W Ruchu Damian Kowalczyk zastąpił Przemysława Szkatułę.

Koniec I połowy. Ruch niespodziewanie przegrywa 0:2.

40. minuta - Mokrzycki z wolnego, niecelnie.

39. minuta - uderzył Tomasz Foszmańczyk, ale za słabo, aby bramkarz miał problemy.

35. minuta - 2:0 dla gości! Emil Drozdowicz obrócił się w polu karnym i pokonał Bieleckiego. Wcześniej obrońcy Ruchu za blisko wybili piłkę, a potem przyglądali się jak Drozdowicz przyjmuje piłkę i strzela.

33. minuta - przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebuje kapitan gości Mateusz Pielach.

29. minuta - 1:0 dla Wisły. Dominik Banach dostał prostopadłe podanie od Drozdowicza, ominął Bieleckiego i strzelił do pustej bramki.

28. minuta - żółta kartka dla Michała Mokrzyckiego. "Mokry" nie zagra ze Zniczem w Pruszkowie w następnej kolejce.

25. minuta - Drozdowicz po ziemi z pola karnego - bramkarz Ruchu na posterunku. To był trzeci celny strzał Wisły.

25. minuta - wynik się nie zmienia, jest 0:0.

20. minuta - Ednilson zza pola karnego. Łapie Bielecki.

15. minuta - Szczepan wyłożył piłkę, a Tomasz Wójtowicz z kąta trafia w słupek! Szybka, składna akcja Niebieskich.

11. minuta - pierwsza próba Ruchu. Najpierw zablokowany Daniel Szczepan, potem Łukasz Janoszka wysoko nad bramką.

9. minuta - Ednilson Furtado uderzył z pola karnego, prosto w Jakuba Bieleckiego.

7. minuta - nadal lepiej prezentują się goście.

2. minuta. Emil Drozdowicz głową tuż koło słupka. Wcześniej Wisła miała dwa rzuty rożne.

1. minuta - zaczęli!

Zaraz zaczyna się mecz w Chorzowie. Kibice Niebieskich śpiewają klubowy hymn.

Oto skład w jakim zagra Ruch z Wisłą Puławy:

Wcześniej pisaliśmy:

Ruch rewelacyjnie spisuje się w II lidze w roli beniaminka. Drużyna trenera Jarosława Skrobacza zajmuje 2. miejsce w tabeli i ma tylko punkt straty do prowadzącej Stali Rzeszów. Wisła Puławy jest dziewiąta i ma 16 punktów (Niebiescy mają ich 28). Chorzowianie są więc faworytem sobotniego meczu.

RUCH CHORZÓW - WISŁA PUŁAWY LIVE

W poprzedniej kolejce Ruch wygrał na wyjeździe z Radunią Stężyca 2:1. Wisła Puławy zremisowała u siebie ze Zniczem Pruszków 1:1. Puławianie w 9. kolejce pokonali Stal Rzeszów 3:1, co jest sygnałem ostrzegawczym dla Niebieskich.

- Na wyniki Wisły Puławy można różnie patrzeć - ocenił trener Ruchu Jarosław Skrobacz. - Na pewno czeka nas trudne zadanie, jak w każdym innym meczu tej ligi. Wiemy, że być może nie zagra autor siedmiu goli Adrian Paluchowski, ale w zespole jest na przykład inny bardzo dobry napastnik - Emil Drozdowicz. Nie patrzymy na terminarz w taki sposób, że za nami mecze z silniejszymi rywalami, a teraz będzie łatwiej. Tym bardziej, gdy spojrzymy na to, ile punktów potraciliśmy w spotkaniach z drużynami, które nie są wcale wysoko w tabeli.

RUCH CHORZÓW - WISŁA PUŁAWY NA ŻYWO

Fakt, że Ruch jest niepokonany działa mobilizująco na rywali. Dobrze wie o tym pomocnik Niebieskich Przemysław Szkatuła.

- Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy jedynym niepokonanym zespołem, więc każdy chce być tym, który z nami wygra – mówił w czasie przedmeczowej konferencji prasowej.

Trener Skrobacz nadal nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego obrońcy Konrada Kasolika, który przedwcześnie opuścił bosko w meczu ze Stalą.
- Zrobiliśmy już, co mogliśmy. Przerwa ma potrwać około dwudziestu dni, więc teraz pozostaje nam czekać - przyznał szkoleniowiec.

RUCH CHORZÓW - WISŁA PUŁAWY WYNIK

Wspomniany Adrian Paluchowski z powodu urazu kolana nie zagrał już w meczu Wisły ze Zniczem. Na pewno nie wystąpi przy Cichej.

- Na razie od mojej kontuzji nie minęły nawet dwa tygodnie. Słyszałem już różne głosy i opinie lekarzy, że przerwa może potrwać cztery tygodnie, ale niewykluczone, że nawet sześć-osiem – mówił napastnik w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.- Ja oczywiście będę chciał wrócić, jak najszybciej, żeby pomóc drużynie. Robię wszystko, żeby się wykurować, ale wiadomo, że pewnych rzeczy się nie przeskoczy – dodał.

RUCH CHORZÓW - WISŁA PUŁAWY TRANSMISJA

W zapowiedzi meczu na klubowej stronie Wisły Puławy czytamy: „w sobotnie popołudnie wiślaków przy Cichej 6 czeka bardzo trudne zadanie, jednak wierzymy, że tym razem magia tego stadionu pomoże zespołowi Dumy Powiśla i wiślacy do domu wrócą jako pierwszy zespół, który pokonał w tym sezonie zespół Ruchu”.
Kibice Niebieskich oraz drużyna Skrobacza mają oczywiście inny plan na ten mecz.

Sędzią spotkania będzie Paweł Kukla (Kraków).

Mecz Ruch Chorzów – Wisła Puławy pokaże stacja TVP Sport. Początek transmisji o godz. 17.10.