Ruda Śląska: Bieg Wiewiórki zainaugurował nowy sezon biegowy

Magdalena Mikrut-Majeranek
Bieg Wiewiórki zainaugurował nowy sezon biegowy
Bieg Wiewiórki zainaugurował nowy sezon biegowy FB Ruda Śląska
Kultowy już rudzki bieg powrócił. W sobotę, 18 lutego, zorganizowano pierwszy w tym roku Bieg Wiewiórki. W sportowych zmaganiach wzięło udział aż 350 zawodników. Kolejne zaplanowano na 18 marca.

Na starcie sobotniego biegu stanęło 350 zawodników. Uczestnicy imprezy po raz pierwszy trasę liczącą 21 km pokonali w ubiegłą sobotę. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu wzięli udział w biegu dzieci, biegu dorosłych oraz nordic walking.

Nowością tej edycji jest możliwość zapisu przez internet oraz statuetka „Duża Rudzka Wiewiórka”. Nagrodę tę otrzymają osoby, które ukończą wszystkie biegi. Rudzka biegowa impreza jest także doskonałą okazją do uprawiania sportu dla całych rodzin.
Dzieci do lat 15 mogły wziąć udział w biegu na odcinku 1 km. Z kolei maksymalny dystans dla wielbicieli nordic walking wyniósł 12,6 km.

Zawody odbyły się na pętli o długości 4200 m, którą można było pokonać pięć razy (każdy startujący decyduje o ilości okrążeń). Dodatkowo, podczas Biegu Wiewiórki wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z porad dietetyka.

W biegu dla dzieci na dystansie 1 km, na mecie jako pierwsza pojawiła się Milena Thamm z czasem 3 min. 58 sek. Wśród chłopców pierwszy był Miłosz Koźlicki z czasem 4 min. 14 sek. Natomiast w biegu głównym na dystansie 21 km najszybszy był Adam Jagieła z Siemianowic Śląskich, który na mecie pojawił się z czasem 1 godz. 24 min. 11 sek. Wśród pań najszybsza była Natalia Ligenza z Warszawy z czasem 1 godz. 39 min. 35 sek.

W Nordic Walking zwyciężył Marcin Hałas z Czechowic-Dziedzic, który na mecie pojawił się w 1 godz. 30 min. 33 sek. Na tym samym dystansie wśród pań zwyciężyła Joanna Kołodziej z Rudy Śląskiej z czasem 1 godz. 30 min. 39 sek.

Kolejny bieg odbędzie się już za miesiąc, bo 18 marca.