MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rusza największa inwestycja drogowa w Mysłowicach. Obejmuje aż osiem ulic. Na początek wyremontowana zostanie ul. Armii Krajowej

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Rusza największa inwestycja drogowa w Mysłowicach. Na początek wyremontowana zostanie ul. Armii Krajowej.
Rusza największa inwestycja drogowa w Mysłowicach. Na początek wyremontowana zostanie ul. Armii Krajowej. Szymon Kwiatkowski
11 kwietnia ruszają prace nad jedną z największych inwestycji drogowych w Mysłowicach. Obejmuje ona aż osiem ulic. Na początek wyremontowana zostanie ul. Armii Krajowej. Inwestycja wyniesie ponad 40 mln złotych.

W sierpniu 2022 roku władze miasta poinformowały o dotychczas największej inwestycji drogowej w Mysłowicach. Remont będzie bowiem obejmować ulice: Armii Krajowej, Prusa, Chopina, Wyspiańskiego, Wojska Polskiego, Lompy, Reymonta i Mickiewicza od strony cmentarza.

Remont ulicy Armii Krajowej w Mysłowicach

Prace ruszą w czwartek 11 kwietnia. Na początek wykonawca, którym jest firma Eurowia Polska S.A, zajmie się odcinkiem ul. Armii Krajowej – od ronda przy ul. Wielkiej Skotnicy do ul. Chopina oraz od ul. Miarki do ul. Mickiewicza. Ruch samochodowy na powyższych odcinkach będzie wstrzymany, zachowany zostanie wyłącznie dojazd dla mieszkańców posesji.

- Prace nie mogą być prowadzone na wszystkich ulicach w tym samym czasie. Omawiane ulice są w jednym ciągu komunikacyjnym, dlatego muszą być zapewnione objazdy. Wszystkie te drogi będą jednak remontowane po kolei. W najbliższym czasie podamy harmonogramy prac — tłumaczyła Anna Górny, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Mysłowicach.

Ogromna inwestycja drogowa w Mysłowicach

Zadanie bez wątpienia jest trudnym przedsięwzięciem. Łączna długość remontowanych dróg wynosi około 4,5 kilometra. Warto też zaznaczyć, że są to ulice znajdujące się praktycznie w centrum miasta. Sama ulica Armii Krajowej to odcinek łączący praktycznie wszystkie wyżej wspomniane ulice. Projekt współfinansowany jest z rządowego funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, w ramach którego miasto Mysłowice otrzymało kwotę 26 600 000 złotych. Prace mają zostać zrealizowane do 19 listopada 2025 roku.

W skład prac, oprócz dróg, wchodzić będzie również przebudowa skrzyżowań czy schodów znajdujących się przy budynkach. Najtrudniejsze wydaje się jednak wyzwanie, jakie stanowi infrastruktura podziemna, mianowicie przygotowanie oświetlenia ulicznego (ledowego) czy budowa kanałów technologicznych. Po zakończonych pracach możemy spodziewać się także nowych znaków drogowych (pionowych i poziomych), odnowionych przejść dla pieszych, a także przygotowanych specjalnie pasów zieleni.

Zmiana trasy linii autobusowych (44 i 292)

W związku z prowadzoną inwestycją: „Kompleksowa przebudowa ul. Armii Krajowej, Reymonta, Wyspiańskiego, Prusa Mickiewicza, Lompy, Wojska Polskiego z łącznikiem z ul. Wyspiańskiego w Mysłowicach” Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że od dnia 10 kwietnia 2024 r. (środa) do odwołania wprowadza się zmiany trasy przejazdu dla linii autobusowych: 44 i 292.

  • W kierunku Mysłowic
    Po obsłudze przystanku „Mysłowice Wielka Skotnica” linie zostaną skierowane ulicami: Wielka Skotnica, Kormoranów, Katowicką, z obsługą przystanku „Mysłowice Kopalnia”, do włączenia się na swoje stałe trasy na przystanku „Mysłowice Katowicka”.
  • W kierunku Katowic
    Po obsłudze przystanku „Mysłowice Katowicka” linie zostaną skierowane ulicami: Katowicką, z obsługą przystanku „Mysłowice Kopalnia”, Kormoranów, Wielka Skotnica, do włączenia się na swoje stałe trasy na przystanku „Mysłowice Wielka Skotnica”.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera