MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyła przebudowa ulicy Mikołowskiej w Żorach. Wprowadzono objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Wprowadzono objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej
Wprowadzono objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej RL, UM Żory
Rozpoczęły się prace remontowe na ulicy Mikołowskiej w Żorach, która po tegorocznej zimie miejscami wyglądała jak ser szwajcarski. Prace ruszyły 10 kwietnia i obejmą wykonanie nowej nawierzchni, chodnika i ścieżki rowerowej. Na czas remontu, nieprzejezdny będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Dębową do skrzyżowania z ulicami Boczną i Jodłową. Nastąpiły też zmiany w kursowaniu autobusów Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej oraz linii 69 ZTM relacji Żory - Mikołów.

Rozpoczął się remont ważnej drogi w Żorach

Wkrótce powinny zniknąć dziury na ulicy Mikołowskiej, które po ostatniej zimie tylko przybrały na sile. Choć przeprowadzano doraźne naprawy, droga czekała na poważniejszą przebudowę. W środę 10 kwietnia, rozpoczął się remont fragmentu drogi, od skrzyżowania z ul. Dębową do skrzyżowania z ulicami Boczną i Jodłową.

Remont przewiduje modernizację ulicy Mikołowskiej, wraz z przebudową skrzyżowania ulic Mikołowskiej-Bocznej-Jodłowej i remontem ulicy Jodłowej. W ramach prac wykonana ma zostać nowa nawierzchnia oraz chodnik wraz ze ścieżką rowerową. Przewidziano również wymianę oświetlenia oraz nowe wiaty przystankowe. Na przebudowę ul. Mikołowskiej, miasto Żory zaplanowało w tegorocznym budżecie kwotę 3,26 mln zł. Inwestycję za łączną kwotę ponad 3,5 mln zł zrealizuje firma Auto-Trans Asfalty z Gierałtowic.

Uwaga kierowcy - wyznaczono objazdy!

Zamknięcie fragmentu drogi wiąże się z wprowadzeniem zmian w funkcjonowaniu Bezpłatnej Komunikacji Autobusowej, które będą obowiązywały do odwołania:

  • tymczasowo zmieniona zostanie lokalizacja dwóch przystanków: przystanek Mikołowska - Dębowa zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie ulic Mikołowskiej oraz Dębowej, natomiast przystanek Boczna - Klonowa będzie ulokowany przy skrzyżowaniu ulic Bocznej i Budowlanej (około 100 metrów na zachód),
  • autobusy linii 03 i 04 będą kursować według trasy objazdowej: po obsłużeniu przystanku Mikołowska - Dębowa autobus pojedzie ulicami: Mikołowską, Dębową, Brzozową oraz Boczną, do przystanku Boczna - Klonowa. Następnie, po zawróceniu autobus pojedzie w kierunku Centrum Przesiadkowego zgodnie ze standardową trasą, ulicami: Boczną, Brzozową, Mikołowską, Dworcową oraz Męczenników Oświęcimskich. Wszystkie przystanki w drodze powrotnej z ulicy Bocznej do Centrum Przesiadkowego będą obsługiwane tak, jak dotychczas,
  • przystanek Wolności - Stadion pozostaje zawieszony.
Wprowadzono objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej
Wprowadzono objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej RL, UM Żory

Zmiany dotkną również linię 69, obsługiwaną przez ZTM relacji Żory-Mikołów. Autobusy tej linii tymczasowo nie będą zatrzymywały się na przystankach: Żory Mikołowska - Dębowa oraz Żory Mikołowska – Boczna, lecz po odjeździe z przystanku Żory Dworcowa – Leśna pojadą ulicami Leśną oraz Katowicką, w kierunku Orzesza i Mikołowa. Taką samą trasą pojadą również autobusy kursujące z Mikołowa w stronę centrum Żor.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera