MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rybniccy strażacy z nowym komendantem. Powołano także jego zastępcę

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Mł. bryg. Zbigniew Dyk został nowym komendantem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku
Mł. bryg. Zbigniew Dyk został nowym komendantem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku mł.ogn. Jakub Betka
Mł. bryg. Zbigniew Dyk został nowym komendantem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku. To strażak z ponad 20-letnim doświadczeniem, który zastąpił na tym stanowisku st. bryg. Wojciecha Kruczka, będącego obecnie śląskim komendantem wojewódzkim PSP.

Rybniccy strażacy z nowym komendantem

W poniedziałek 15 kwietnia, w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku odbyła się zbiórka z okazji powołania mł. bryg. Zbigniewa Dyka na stanowisko komendanta tej jednostki. Jednocześnie, obowiązki zastępcy komendanta powierzono bryg. Sebastianowi Dziedziochowi.

Zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP st. bryg. Wojciechowi Kruczkowi. Meldunek złożył dowódca uroczystości - asp. Wojciech Kasperzec.

- Po odegraniu hymnu państwowego nastąpiło odczytanie aktu powołania na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Rybniku, po czym mł. bryg. Zbigniew Dyk złożył meldunek Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu st. bryg. Wojciechowi Kruczkowi o przejęciu obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Rybniku. Następnie odczytano akt powierzenia obowiązków Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Rybniku - informują rybniccy strażacy.

Strażak z ponad 20-letnim stażem

Mł. bryg. Zbigniew Dyk pochodzi z Kielc. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 2002 roku, jeszcze jako słuchacz-kadet w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. W lipcu 2004 roku, rozpoczął służbę w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Rybniku na stanowisku dowódcy zastępu. W następnych latach służbę pełnił na kolejnych stanowiskach służbowych w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, gdzie od 2010 roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego, a w maju 2014 roku, powołany został na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Rybniku.

Strażak odznaczony został między innymi: Brązowym Medalem za Długoletnia Służbę - w 2016 roku, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej - w 2020 roku, a także Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa - w 2023 roku.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera