Siatkówka PlusLiga. Mistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn za silny dla GKS Katowice RELACJA ZDJĘCIA KIBICÓW

Siatkarze GKS-u Katowice przegrali z mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn 0:3
Siatkarze GKS-u Katowice przegrali z mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn 0:3 Lucyna Nenow
W zaległym meczu PlusLigi siatkarze GKS-u Katowice przegrali z mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn 0:3. Spotkanie w Spodku oglądało ponad 4 tysiące kibiców. Katowiczanie rozczarowali, przegrali zdobywając w trzech setach zaledwie 43 punkty! ZAKSA pozostaje jedyna drużyną w naszej lidze bez porażki.

Nie ma silnych na siatkarzy ZAKSY w tym sezonie. Mistrzowie Polski gromią rywali i nie przeszkadza im fakt, że grają w osłabieniu. Kontuzję leczy Rafał Buszek z kolei Łukasza Wiśniewskiego zmogła choroba. W Katowicach nie zagrał Marco Falaschi ze względów rodzinny (siatkarzowi zmarł ojciec). Siatkarze z Kędzierzyna błyskawicznie wypracowali sobie przewagę (11:3) i choć GKS starał się jak mógł nie pozwoli się dogonić.

Dwa następne sety miały podobny przebieg. Na początku katowiczanie dotrzymywali kroku rywalowi, ale kiedy ten włączył piąty bieg byli bezradni. Mistrzów Polski nie wybiła z rytmu nawet 10 minutowa przerwa po drugim secie.

- To było jak zderzenie ze ścianą, ZAKSA pokazała nam nasze miejsce - tłumaczył po meczu trener GKS-u Piotr Gruszka. - Wiedzieliśmy z kim gramy, ale moi zawodnicy za bardzo się wystraszyli tak dobrze grającego rywala. Ten strach przerodził się w paraliż.

- Nie podziewaliśmy się tego, że to spotkanie się tak potoczy - przyznał atakujący GKS-u Dominik Witczak, który poprzednio był zawodnikiem ZAKSY. - Nie walczyliśmy z rywalem, ale ze sobą, zagraliśmy na prawdę słabo.

W sobotę katowiczanie zagrają z beniaminkiem PlusLigi Aluronem Virtu Wartą Zawiercie, ale już w hali w Szopienicach. Początek spotkania o godzinie 18.30.

Wczoraj rozegrano także zaległy meczu 6. kolejki PlusLigi, w którym siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała pokonali we własnej hali Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0. Po tym triumfie bielszczanie opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

GKS Katowice - ZAKSA Kędzierzyn 0:3 (14:25, 16:25, 13:25)

GKS: Komenda, Butryn, Kapelus, Kalembka, Kohut, Quiroga, Mariański (libero) oraz Stelmach, Witczak, Fijałek.

BBTS Bielsko-Biała - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:21, 25:15)

BBTS: Bucki, Łukasik, Janeczek, Gaca, Cedzyński, Peacock, Marek (libero) oraz Czauderna (libero), Krikun.