Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Signify wprowadza usługę, która pozwala stworzyć własny klosz i wydrukować go w 3D. Dostawa w ciągu dwóch tygodni

Grzegorz Lisiecki
Grzegorz Lisiecki
Oprawa wisząca Philips wydrukowana w 3D
Oprawa wisząca Philips wydrukowana w 3D Signify
Signify, czyli dawny Philips Lighting, wprowadza pierwszą na świecie usługę, która pozwala stworzyć własną oprawę oświetleniową przez internet oraz wydrukować ją w 3D. Firma poinformowała również, że do druku 3D używa materiałów wtórnych; wprowadziła już do sprzedaży lampę stołową Philips wykonaną z 24 ponownie przetworzonych płyt CD.

Pilotażowy projekt rozwijano w krajach Beneluksu, teraz jednak Signify rozszerza swoją usługę konsumencką na całą Europę. Aby zaprojektować własną oprawę oświetleniową należy wybrać bazowy projekt, a następnie dostosować go, określając rozmiar, kolor, fakturę i deseń oraz typ źródła światła LED, w tym również Philips Hue. Signify, jak deklaruje, dostarczy gotowy produkt do domu klienta w ciągu dwóch tygodni.

Oprawy oświetleniowe Signify drukowane w 3D to produkty ekologiczne. Bazowym materiałem jest mocny, nadający się do recyklingu, wysokiej jakości poliwęglan. Dzięki możliwości druku 3D ślad węglowy jest mniejszy o 47 proc., ponieważ oprawy zawierają znacznie mniej elementów metalowych (nie licząc części elektronicznych oraz optycznych), a w ich produkcji nie jest stosowany klej. Ich waga jest również znacznie mniejsza, co pozwala ograniczyć o 35 proc. emisje węglowe związane z transportem.

Jest to pierwsza usługa realizowana na szeroką skalę, która pozwala samodzielnie wybrać estetykę ekologicznego oświetlenia. Dzięki dostępności online, można ją łatwo zintegrować ze sklepami internetowymi firm trzecich, aby zapewnić klientom większy wybór – powiedział Khalid Aziz, szef projektów w Signify.

Firma Signify zaczęła również używać filamentu poliwęglanowego wykonanego z materiałów wtórnych. Pierwszym produktem, w którym go zastosowano, jest stołowa lampa LED marki Philips wykonana z 24 ponownie przetworzonych płyt CD. Kosztuje 99 euro. – Philips i Sony wprowadziły na rynek płytę CD na początku lat osiemdziesiątych. Dziś honorujemy to dziedzictwo, tworząc piękne, ozdobne lampy wysokiej jakości poprzez ponowne wykorzystanie tej ikonicznej technologii – dodał Aziz.

Dodajmy, że Signify przedstawiło również plany międzynarodowej ekspansji dostosowanych opraw oświetleniowych drukowanych w 3D na zamówienie dla klientów profesjonalnych. Produkty te mogą być poddawane recyklingowi po wycofaniu z eksploatacji. W 2018 r. 79 proc. sprzedaży Signify stanowiły przychody zrównoważone. Firma zobowiązała się osiągnąć neutralność węglową w 2020 r. i niedawno trzeci rok z rzędu została uznana liderem branżowym w raporcie Dow Jones Sustainability Index. (źródło: Signify)

Zobaczcie koniecznie

Nie przegapcie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera