Skoki narciarskie. Dziś w Szczyrku KWALIFIKACJE, WYNIKI PolSKI Turniej: Wszyscy Polacy w konkursie na Skalite

Kamil Stoch
Kamil Stoch Arkadiusz Gola
We wtorek 16 stycznia 2024 roku w Szczyrku odbyły się kwalifikacje do środowego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich. Awansowali wszyscy Polacy. Kwalifikacje wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi. Poniżej WYNIKI

Skoki narciarskie NA ŻYWO 16.01.2024

PolSKI Turniej, Szczyrk. Kwalifikacje LIVE

Aby śledzić wyniki na bieżąco, odświeżaj stronę (F5)

Koniec kwalifikacji. Wygrał Ryoyu Kobayashi. Miejsca Polaków: 13. Paweł Wąsek, 14. Dawid Kubacki, 17. Kamil Stoch, 31. Piotr Żyła, 34. Aleksander Zniszczoł.

Po swoim skoku Piotr Żyła dostał tort z okazji 37. urodzin.

Piotr Żyła - 95,5 m.. 13. miejsce i awans. Mamy komplet Polaków konkursie.

Dawid Kubacki - 98 m. Teraz on jest czwarty, również z kwalifikacją do konkursu.

Kamil Stoch - 99,5 m. 4. miejsce (za Wąskiem) i jest w konkursie.

Aleksander Zniszczoł - 96,5 m. 7. miejsce z awansem do konkursu.

Paweł Wąsek - 99,5 m. Pierwsze miejsce i awans do konkursu.

Zaczęły się kwalifikacje.

W drugim treningu 1. miejsce zajął Ryoyu Kobayashi. Miejsca Polaków: 6. Kamil Stoch, 19. Piotr Żyła, 23. Aleksander Zniszczoł, 28. Dawid Kubacki, 32. Paweł Wąsek.

Na pierwszym treningu najlepszy był Stefan Kraft. Miejsca Polaków: 10. Piotr Żyła, 16. Dawid Kubacki, 28. Aleksander Zniszczoł, 29. Kamil Stoch, 37. Paweł Wąsek.

Tak zapowiadaliśmy zawody w Szczyrku:

PolSKI Turniej wchodzi w drugi etap cyklu i przeniósł się z Wisły do Szczyrku. Skocznia Skalite (HS 104) pierwszy raz gości uczestników zawodów Pucharu Świata.

Niedzielny konkurs w Wiśle wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi. Polakom nie udało się wejść do czołowej „dziesiątki”. Najwyżej był Piotr Żyła - 14. Kamil Stoch i Klemens Murańka nie awansowali do serii finałowej. W klasyfikacji narodów cyklu PolSKI Turniej prowadzą Słoweńcy, a Polacy są na 6. miejscu. Liderem Pucharu Świata jest Austriak Stefan Kraft.

Trener Thomas Thurnbichler zdecydował, że w Szczyrku wystąpią tylko zawodnicy kadry A: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. Polska grupa krajowa przystąpi do kwalifikacji w Zakopanem.

W kwalifikacjach wystąpi 58 zawodników z 17 krajów. Numery startowe Polaków: Paweł Wąsek (28), Aleksander Zniszczoł (29), Kamil Stoch (35), Dawid Kubacki (36) i Piotr Żyła (37).