Skoki narciarskie: Dzisiaj KWALIFIKACJE i KONKURS w Engelbergu WYNIKI. Próba generalna przed Turniejem Czterech Skoczni

Przed rokiem w Engelbergu najlepszym skoczkiem był Dawid Kubacki.
Przed rokiem w Engelbergu najlepszym skoczkiem był Dawid Kubacki. Andrzej Banas
W piątek 15 grudnia 2023 roku rozpoczął się weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. W sobotnim konkursie Polacy znów byli tłem dla najlepszych, w niedzielę Dawd Kubacki był 14. To już ostatni konkurs przed Turniejem Czterech Skoczni.

Polacy w komplecie przeszli przez kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Najlepiej spisał się Piotr Żyła, który zajął ósme miejsce. Triumfował Anze Lanisek. W konkursie tak dobrze już jednak nie było. Kolejny triumf odniósł Stefan Kraft, a w finale skakało tylko dwóch Biało-Czerwonych.

Wyniki niedzielnego konkursu:

Skoki narciarskie WYNIKI 17.12.2023

Puchar Świata w Engelbergu NA ŻYWO: Konkurs LIVE

Aby śledzić wyniki na bieżąco, odświeżaj stronę (F5)

TAK BYŁO W KWALIFIKACJACH

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu rozpoczną się o godzinie 14.15. Na liście startowej jest 61. skoczków, wśród nich pięciu Polaków: Maciej Kot (nr 11), Paweł Wąsek (24), Kamil Stoch (27), Dawid Kubacki (35) i Piotr Żyła (41). Biało-Czerwoni mają nadzieję, że wypadną znacznie lepiej niż dzień wcześniej, gdy w finale wystąpiło dwóch z nich, a najwyżej sklasyfikowany został Kamil Stoch, który zajął 20 miejsce.

Początek konkursu o godzinie 16.

KWALIFIKACJE na żywo możecie śledzić poniżej:

Puchar Świata w Engelbergu NA ŻYWO: Kwalifikacje LIVE

TAK WYGLĄDAŁ SOBOTNI KONKURS

Sobotni konkurs rozpoczął się o godzinie 16. Polacy będą skakać z numerami: Kamil Stoch (9), Paweł Wąsek (15), Dawid Kubacki (26) i Piotr Żyła (31). Ten ostatni w kwalifikacjach zajął siódme miejsce, co dawało nadzieję na czołówą "10" w konkursie.

Wszystkie nadzieje rozwiały się jednak bardzo szybko. Do serii finałowej awansowało tylko dwóch Polaków, przy czym lepszy z nich czyli Kamil Stoch zajął w I rundzie dopiero 20. miejsce. Żyła był 27., przy czym trzeba pamiętać, że aż czterech skoczków zostało zdyskwalifikowanych.

W drugiej serii Żyła wyraźnie się poprawił, co wystarczyło na awans o pięć miejsc, a Stoch znalazł się tuż przed nim. Sensacyjnym zwycięzcą został Pius Paschke, a lider po pierwszej serii, Andreas Wellinger spadł aż na dwunastą lokatę.

KONKURS na żywo możecie śledzić poniżej:

Skoki narciarskie WYNIKI 16.12.2023

TAK RELACJONOWALIŚMY KWALIFIKACJE

W piątkowych kwalifikacjach w Engelbergu wystartowało 61 skoczków. Wśród nich pięciu reprezentantów Polski: Maciej Kot (nr 5), Kamil Stoch (19), Paweł Wąsek (26), Dawid Kubacki (37) i Piotr Żyła (42). Do konkursu awansowała czwórka z nich, przepadł tylko Maciej Kot.

Błysnął Piotr Żyła, który zajął siódme miejsce. Zwycięzcą został Słoweniec Anże Lanisek.

Wyniki kwalifikacji na żywo znajdziecie poniżej:

Skoki narciarskie WYNIKI 15.12.2023

Na liście startowej jest cała czołówka Pucharu Świata. Skocznia Gross-Titlis-Schanze jest dla polskich skoczków szczęśliwa. Przed rokiem w jednym konkursie wygrał Dawid Kubacki, a w drugim ten sam skoczek był drugi, a Piotr Żyła trzeci.