Skoki narciarskie: Puchar Świata Niżny Tagił 2019 NA ŻYWO, WYNIKI, LIVE Konkurs niedzielny

Piotr Żyła jako jedyny z Polaków stanął dotąd na podium Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile Pawel Relikowski / Polska Press
Skoki narciarskie: Puchar Świata Niżny Tagił 2019. NA ŻYWO, WYNIKI, LIVE Konkurs niedzielny. To nie był udany występ polskich skoczków. Żaden z nich nie tylko nie wdrapał się na podium, ale nawet nie zajął miejsca w pierwszej dziesiątce. 15. był Kamil Stoch, 16. Jakub Wolny, 17. Dawid Kubacki, 24. Maciej Kot i 25. Stefan Hula. Piotr Żyła i Klemens Murańka nie awansowali do serii finałowej. Rywalizację na Uralu wygrał dzisiaj Austriak Stefan Kraft przed Killianem Peierem i Japończykiem Ryoyu Kobayaskim. Szwajcar po raz pierwszy stanął na podium PŚ. Tutaj mogłeś śledzić na żywo wyniki skoków narciarskich: Puchar Świata Niżny Tagił 2019.

Skoki narciarskie: Puchar Świata Niżny Tagił 2019 - na żywo

Rywalizację zdecydowanie wygrał Stefan Kraft, dla którego była to siedemnasta pucharowa wygrana. Lider po pierwszej serii Japończyk Ryoyu Kobayasji zepsuł drugi skok i spadł na trzecie miejsce. Drugi niespodziewanie był Killian Peier. Szwajcar po raz pierwszy wdrapał się na podium PŚ.

Polacy w niestabilnych warunkach wietrznych skakali solidnie, ale bez błysku. Najlepszym z naszych reprezentantów był Kamil Stoch, który zajął 15 lokatę. Tuż za jego plecami uplasowali się Jakub Wolny i Dawid Kubacki.

Nieudany występ Polaków w niedzielnym konkursie PŚ w Niżnym Tagile

Jakub Wolny był w I serii najlepszym z Polaków. Teraz skoczył 120 m i zostanie w drugiej dziesiątce

Maciej Kot skacze krótko - tylko 110,5 m. Wypadnie do trzeciej dziesiątku

Kamil Stocha skacze 121,5 m. W dodatku Polak miał kłopoty przy lądowaniu, więc uplasuje się pod koniec drugiej dziesiątki

Dawid Kubacki ląduje dokładnie na 120 m. Polak jest trzeci i nie jest zadowolony ze swojego skoku

Stefan Hula skacze 119 m. Skoczek ze Szczyrku nie poprawi za bardzo swojej pozycji

Zaczynamy drugą serię. W rundzie finałowej jest pięciu Polaków, ale żaden nie plasuje się w czołowej dziesiątce.

Po I serii liderem jest Japończyk Ryoyu Kobayaski, który wyprzedza Austriaka Stefana Krafta i lidera PŚ Norwega Daniela Andre Tande. Miejsca Polaków: 11. Jakub Wolny, 12. Maciej Kot, 14. Kamil Stoch, 20.Dawid Kubacki, 27. Stefan Hula. Piotr Żyła był 35, a Klemens Murańka 39. Obaj nie awansowali do serii finałowej

Kamil Stoch skacze jeszcze krócej - 122 m. Trzykrotny mistrz olimpijski jest teraz 11, więc awansował do serii finałowej

Dawid Kubacki osiąga 125 m. Mistrz świata awansuje do serii finałowej. Na razie jest 14

Stefan Kraft ląduje na 140 m. Austriak oczywiście prowadzi

Liderem cały czas jest Norweg Thomas Aasen Markeng - 138,5 m

Piotr Żyła spóźnił skok. Ląduje na 112 m i jest dopiero 14. Raczej nie awansuje do serii finałowej

138 m skacze Killian Peier. Szwajcar jest nowym liderem

Maciej Kot skacze 125,5 m. Zakopiańczyk jest trzeci za Piusem Paschke i Wolnym

Niemiec Constantin Schmid skacze najdalej 131,5 m, ale ma odjętych sporo punktów i jest za Kubą Wolnym

Najbardziej doświadczony z Polaków Stefan Hula ląduje na 120 m. Skoczek ze Szczyrku jest trzeci za Wolnym i Wassiliewem.

Drugim z Polaków na skoczni Ajst był Jakub Wolny. Zawodnik Klimczoka Bystra w kwalifikacjach był najlepszy z Polaków - 129 m. W konkursie też skoczył dobrze 124,5 m i na razie jest liderem

Murańka w kwalifikacjach skoczył 128,5 m, ale w konkursie wypadł słabo. Tylko 112,5 m

Na razie oglądamy krótkie skoki. Pierwszym z Polaków będzie Klemens Murańka skaczący z nr 21

Siedmiu Polaków zakwalifikowało się do niedzielnego konkursu PŚ w Niżnym Tagile. Zaczynamy relację live

Skocznia Ajst w Niżnym Tagile nie jest ulubionym miejscem Polaków. Do tej pory żaden z naszych zawodników nie wygrał tu konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jednym Biało-Czerwonym, który stanął tu na podium jest Piotr Żyła. Wiślanin przed rokiem był w Rosji drugi i trzeci.

W sobotnim konkursie Pucharu Świata w Niżnym Tagile po pierwszej serii zanosiło się, że Żyła jest w stanie powtórzyć sukces sprzed roku. Na półmetku rywalizacji skoczek narciarski z Wisły zajmował drugie miejsce, Niestety zepsuł drugi skok i ostatecznie uplasował się na 24. pozycji. Tutaj możesz śledzić na żywo skoki narciarskie Puchar Świata Niżny Tagił 2019.

Skoki narciarskie: Puchar Świata Niżny Tagił 2019 wyniki

W sobotę w Niżnym Tagile najlepiej z naszych zawodników spisał się Dawid Kubacki. Mistrz świata zajął w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich piąte miejsce dzięki dobrej drugiej próbie.

W Rosji w czołowej dziesiątce znalazł się także Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski świetnie skoczył w serii finałowej Pucharu Świata Niżny Tagił 2019 awansując z 17. pozycji na 9. miejsce. Tutaj możesz śledzić na żywo wyniki skoków narciarskich: Puchar Świata Niżny Tagił 2019.

Skoki narciarskie: Puchar Świata Niżny Tagił 2019 live

Sobotni konkurs Pucharu Świata na Uralu niespodziewanie wygrał Japończyk Yukiya Sato, ale wątpliwe, by powtórzył to osiągnięcie także w niedzielę. Dużo wyżej należy ocenić szanse na końcowy sukces Niemca Karla Geigera i Austriaka Philippa Aschenwalda, którzy również stanęli wczoraj w Niżnym Tagile na podium.

Zobaczcie koniecznie

Oczywiście mocno liczymy także na Polaków, zwłaszcza że dobrą formę prezentuje w tej chwili trójka naszych reprezentantów: Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Tutaj możesz śledzić live Skoki narciarskie: Puchar Świata Niżny Tagił 2019.

14.00 - Kwalifikacje
15.30 - Pierwsza seria konkursowa

Transmisje z niedzielnych zawodów skoków narciarskich Puchar Świata Niżny Tagił 2019 przeprowadzi TVP 1, Eurosport 1 i TVP Sport.

Skoki narciarskie: Puchar Świata 2019/2020 - klasyfikacja generalna