Skoki narciarskie WYNIKI Żyła najlepszy z Polaków w Niżnym Tagile

Piotr Żyła
Piotr Żyła Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Zawody w Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile wygrał Niemiec Richard Freitag. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła był 10. W sobotę dwa razy poprawiano rekord skoczni.

Po pierwszej serii prowadził Niemiec Karl Geiger, który wylądował na 131 metrze. Norweg Daniel Andre Tande pobił rekord skoczni, uzyskując 141 metrów. Jednak wylądował bez telemarku, miał korzystny wiatr, co spowodowało obniżenie not i zajmował drugie miejsce. Trzeci był Niemiec Stefan Kraft – 133 m. Freitag (135 m) zajmował 8. miejsce.

Wszyscy Polacy awansowali do serii finałowej, a dwóch z nich znalazło się w czołowej „10” - 9. Kamil Stoch i 10. Piotr Żyła (obaj po 128 m). Maciej Kot był 12. (127,5 m), 18. Dawid Kubacki (126 m), 19. Stefan Hula (129,5 m), 28. Jakub Wolny – 126 m

W drugim skoku Wolny skoczył tylko 117 metrów i zakończył zawody na 30. miejscu. Hula doleciał na 120 m i zajął 27. pozycję. Dawid Kubacki miał w drugiej serii 130,5 m, co dało mu na koniec 11. miejsce.

Maciej Kot stracił swoją 12. pozycję po skoku na 123,5 m i był 20. w konkursie.

Piotr Żyła poprawił swą odległość – 129,5 m, Kamil Stoch skoczył bliżej niż za pierwszym razem – 124 m. Żyła został na 10. miejscu, Stoch spadł na 15.

Niemiec Andreas Wellinger, który po pierwszej serii był dopiero 21. po skoku na 127 m, w drugiej próbie uzyskał aż - 138,5 m, co dało mu awans na 4. miejsce!

W drugiej serii znów poprawiony został rekord skoczni. Tym razem zrobił to Johan Andre Forfang, który w ten sposób odzyskał rekord! Odległość Norwega to 141,5 m. Forfang zajął 3. pozycję. Freitag został nowym liderem Pucharu Świata.