Jacek Czaplewski
od 16 lat
Fortuna Puchar Polski. Za nami dziesięć z szesnastu meczów 1/16 finału. Kanał Łączy nas Piłka zaprezentował obszerne skróty wszystkich rozegranych spotkań. Oto jak awans wywalczyły takie zespoły jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy broniąca trofeum Legia Warszawa.

Fortuna Puchar Polski. Skróty meczów 1/16 finału

W trzech meczach potrzeba było dogrywki do wyłonienia zwycięzców. Męczył się choćby wspomniany Raków, który dopiero po dodatkowych dwóch kwadrans ograł ŁKS Łódź (2:0).

Łatwe wygrane zaliczyli za to Lech Poznań, który wspierany przez 4 tys. kibiców pokonał Zawiszę Bydgoszcz (4:0), a także Legia Warszawa. Jeszcze w pierwszej połowie wbiła pierwszoligowemu GKS Tychy wszystkie trzy bramki (3:0).

Za niespodziankę należy uznać awans Stali Rzeszów. Dalej gra też Carina Gubin. Trzecioligowa drużyna wyeliminowała Stal Stalową Wolę.

Najwięcej widzów przyszło na mecze w Bydgoszczy i Tychach - odpowiednio 13 800 i 13 218 osób. Pozostałe spotkania tej fazy odbędą się w środku przyszłego tygodnia. W jednej z par Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmie Pogoń Szczecin. Interesująco zapowiada się także mecz Wisły Kraków z Polonią Warszawa.