Śląsk - Podbeskidzie 0:0 [RELACJA]. Słupki zamiast goli we Wrocławiu. Górale bliżej utrzymania

Piłkarze Podbeskidzia remisując ze Śląskiem zrobili kolejny krok w kierunku utrzymania się w ekstraklasie. To już siódmy punkt wywalczony przez Górali w grupie spadkowej. Choć we Wrocławiu nie padła w sobotę żadna bramka, to mecz był ciekawy, a każda z drużyn trafiała w słupek bramki rywali.

Niemal przez całą pierwszą połowę przewagę miał Śląsk. Górale nastawili się we Wrocławiu na obronę i grę z kontry. Po takich właśnie akcjach na bramkę Mariana Kelemena strzelali z dystansu Dariusz Kołodziej i Dariusz Łatka, ale nie były to groźne uderzenia.

Znacznie bardziej niebezpieczne były ataki wrocławian. W 24 minucie po centrze Dudu Paraiby Hiszpan Juan Calahorro strzelił głową w spojenie słupka z poprzeczką. Chwilę później na listę strzelców mogli wpisać się portugalscy bliźniacy grający w barwach Śląska. Po dośrodkowaniu Dudu Flavio Paixao strzelił głową, ale Richard Zajac odbił piłkę. Dopadł do niej Marco Paixao starając się ją skierować do siatki, lecz najlepszy strzelec wrocławian z 4 m przeniósł piłkę nad poprzeczką. Tuż przed przerwą Marco Paixao znów miał świetną okazję po błędzie bramkarza Górali, jednak Błażej Telichowski wybił w pole piłkę zmierzającą do siatki.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Goście nie trzymali się już tak kurczowo defensywy i w 59 minucie mieli znakomitą okazję do objęcia prowadzenia. Po uderzeniu Damiana Chmiela z ostrego kąta piłka trafiła w słupek. W końcówce bliski szczęścia był Telichowski. Po centrze z wolnego Macieja Iwańskiego kapitan bielszczan strzelał głową z 12 m, lecz uderzenie przeszło tuż obok bramki.

W ekipie wrocławian aktywny był Sylwester Patejuk. Były gracz Górali najpierw jednak w sytuacji sam na sam z Zajacem strzelił nad bramką, a później jego uderzenie głową obronił bramkarz Podbeskidzia. Na bramkę gości uderzał też Sebastian Mila, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców bielszczan. W ostatnich sekundach Patejuk miał jeszcze jedną okazję, lecz górą był Zajac.

Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0