Nasza Loteria

Śląskie. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem do 85 km/h. Alerty IMGW obowiązują praktycznie w całym kraju

Kamil Lorańczyk
Kamil Lorańczyk
PAP
PAP
Alert pierwszego stopnia wydano m.in dla woj. śląskiego.
Alert pierwszego stopnia wydano m.in dla woj. śląskiego. Karolina Misztal
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem na terenie praktycznie całego kraju. Spokojnie będzie jedynie w trzech wschodnich województwach: podlaskim, lubelskim i podkarpackim. Ostrzeżenia obowiązują od wtorkowego wieczora do wczesnych godzin porannych w środę.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem na terenie praktycznie całego kraju

Ostrzeżenia drugiego stopnia o silnym wietrze IMGW wydał dla województw: lubuskiego, dolnośląskiego oraz zachodniej części Wielkopolski, silnie wiać będzie również nad samym morzem.

– Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z kierunków zachodnich – ostrzega IMGW.

Alert pierwszego stopnia dotyczy województwa śląskiego

Z kolei alerty pierwszego stopnia wydano dla województw: zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i wschodniej części województwa wielkopolskiego.

Tam synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, z kierunków zachodnich.

Alerty obowiązują od godz. 18-22 do północy lub nawet do 5 nad ranem.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 12 lat
Wideo

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni