MKTG SR - pasek na kartach artykułów

SP nr 49 w Częstochowie świętowała 40-lecie istnienia! Zobaczcie, co się działo [VIDEO]

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Dawid Wygas
Dawid Wygas
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Szkoła Podstawowa nr 49 im. Janusza Kusocińskiego w Częstochowie świętowała 40-lecie istnienia. - Było to bardzo ważne wydarzenie zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły - podkreślała Beata Janus-Lewczyńska, dyrektor placówki.

Oficjalną uroczystość związaną z 40-leciem placówki zorganizowano w piątek, 19 kwietnia. W wydarzeniu wzięła udział oczywiście społeczność szkolna, ale także zaproszeni goście wraz z władzami miasta na czele.

- 40 lat minęło... Mam nadzieję, że absolwenci, którzy uczyli się w tej szkole, dobrze ją wspominają i, że mają do niej sentyment - podkreślał Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.

Podczas części artystycznej uczniowie uczęszczający do SP nr 49 popisali się swoimi zdolnościami - i wokalnymi, i tanecznymi, i teatralnymi. Był też czas na wspomnienia, a także rozmowy o planach na przyszłość.

- Rozbiliśmy bank wspaniałych pomysłów i niespodzianek - mówiła Beata Janus-Lewczyńska, dyrektor placówki. - W naszej szkole najważniejsi są uczniowie. Staramy się nad każdym pochylić i wspierać w pasji, i pomysłach na życie wspomagając rodziców w ich wychowaniu. Naszą pracę traktujemy trochę jak misję - podkreślała.

W ramach świętowania 40-lecia placówka zorganizowała również konkursy literackie, plastyczne i muzyczne, zachęcając w ten sposób uczniów do aktywnego uczestnictwa w przygotowaniach do najważniejszej uroczystość. Poza tym można było odbyć - w niektórych przypadkach mocno sentymentalną - podróż do przeszłości. A wszystko to dzięki archiwalnym materiałom, które udało się zgromadzić.

Jakie plany szkoła ma na najbliższe lata?

- Próbujemy nadążyć za tym wszystkim, co powinno być w nowoczesnej szkole. Podążamy za duchem czasu. Jednak na pewno chcielibyśmy rozbudować infrastrukturę służącą do aktywizowania młodzieży. Chodzi tutaj o ministerialne pomysły i między innymi zajęcia z wychowania fizycznego oraz zajęcia, które są reklamowane jako "popołudniowe zajęcia w szkole" - wyjaśniła Beata Janus-Lewczyńska, dyrektor placówki.

A czego placówka życzy sobie na kolejne lata?

- Przede wszystkim spokoju, i wielu uczniów, którzy będą osiągać sukcesy, a przy okazji promować naszą szkołę w środowisku. Jako nauczyciele, życzymy sobie natomiast stabilności w pracy, uznania i docenienia - zdradziła.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera