Sparing: Podbeskidzie 2-0 Polonia Bytom [RELACJA]

Przemysław Drewniak
Robert Demjan nie strzelił gola w 10. kolejnych ligowych meczach, ale trafił w sparingu z Polonią Bytom Łukasz Klimaniec
W sobotnim sparingu rozegranym w Czechowicach-Dziedzicach Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Polonię Bytom 2-0. Bramki dla Górali zdobyli Robert Demjan i Bartosz Jaroch.

Dla obu drużyn były to ostatnie mecze w 2016 roku. Znacznie lepiej wypadło pierwszoligowe Podbeskidzie, które w silniejszym składzie wystąpiło w pierwszej połowie. Długo nie potrafiło jednak udokumentować swojej przewagi, ale tuż przed końcem pierwszej połowy pięknym strzałem w okienko bramki bytomian popisał się Robert Demjan. Trafienie w sparingu trudno nazwać przełamaniem, ale stanowi progres, bo wcześniej Słowakowi nie udało się zdobyć bramki w dziesięciu kolejnych ligowych meczach.

W drugiej części gry bielszczanie wciąż przeważali – byli dłużej w posiadaniu piłki i stwarzali sobie sytuacje do zdobycia bramki. Udało się wykorzystać tylko jedną. Pięć minut po przerwie prowadzenie Górali podwyższył Bartosz Jaroch, który rundę jesienną spędził na wypożyczeniu w Zniczu Pruszków.

- Było dużo błędów, ale na tym etapie to normalne. Chłopcy bardziej dzisiaj pobiegali, niż pograli, ale oceniam sparing jako udany, z mocnym przeciwnikiem – przyznał trener Podbeskidzia, Jan Kocian.

Mecz odbył się na sztucznej murawie bocznego boiska stadionu MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach. Taki rodzaj nawierzchni najwyraźniej nie posłużył Markowi Sokołowskiemu, który już po 20 minutach musiał zakończyć grę z powodu kontuzji kolana. - W poniedziałek Marek będzie miał rezonans, po nim będziemy mądrzejsi. Mamy nadzieję, że to nic poważnego – podkreślił Kocian.

Podbeskidzie kontynuuje treningi do piątku 16 grudnia. Niespełna miesiąc później, 7 stycznia, drużyna z Bielska-Białej rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-0 Polonia Bytom
Robert Demjan 45’, Bartosz Jaroch 50’

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński (30’ Gustavo Busatto, 60’ Jakub Felsch) - Bartosz Jaroch, Jozef Piaček (46’ Szymon Szymański), Mikołaj Gibas (46’ Maciej Felsch), Paweł Tarnowski (46’ Mariusz Magiera) - Marek Sokołowski (20’ Daniel Feruga), Daniel Mikołajewski (46’ Arkadiusz Jaworski), Konrad Gutowski (46’ Michał Janota), Tomasz Podgórski (46’ Maksymilian Brzosko), Łukasz Sierpina (46’ Kamil Jonkisz) - Robert Demjan (46’ Szymon Lewicki).

Polonia Bytom: Marcin Michalak (46' Mateusz Harkawy) - Arkadiusz Staszczak (78' Dawid Skrzypiński), Marek Szyndrowski, Michał Chrabąszcz, Wojciech Jurek (46' Jakub Żmuda) - Dawid Pałys-Rydzik (60' Sebastian Dyląg), Dzikamai Gwaze (70' Wojciech Mróz), Łukasz Żegleń (53' Kamil Zalewski), Dawid Tomanek (70' Munyaradzi Chiunye), Jakub Zdrzałek (58' Adrian Wójcik) - Krzysztof Zaremba (81' Łukasz Rylukowski).