Sparingi: Miedź Legnica 3-3 Raków Częstochowa

Raków Częstochowa zremisował w sparingu z Miedzią Legnica. Na zdjęciu ligowe starcie obu drużyn z 19 listopada, w którym również padł remis Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
W sobotnim sparingu rozegranym w Brzegu Raków Częstochowa zremisował z Miedzią Legnica 3-3. Dwie bramki dla drużyny Marka Papszuna zdobył Adam Czerkas, a jedną Dariusz Formella.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Rakowa, bo już po 120 sekundach gry do bramki trafił debiutujący w barwach częstochowskiej drużyny Dariusz Formella. Wkrótce później Miedź rzuciła się jednak do ataku i jeszcze przed przerwą Mateusz Kos musiał wyciągać piłkę z siatki aż trzy razy. Gole dla legniczan zdobyli doświadczeni Grzegorz Bartczak i Wojciech Łobodziński, a raz piłka wpadła do bramki po niefortunnej interwencji jednego z obrońców Rakowa.

W przerwie trener Papszun dokonał kilku zmian w składzie, wpuszczając na boisko m.in. Adama Czerkasa, Jose Embalo i Adama Radwańskiego. Ta trójka napędziła ofensywę częstochowian - w 71. minucie Czerkas wykorzystał podanie Embalo i skutecznie wykończył ładną akcję, a osiem minut później wyrównał po asyście Radwańskiego. W Rakowie cały mecz rozegrał testowany były obrońca Bytovii Bytów, Fran Gonzalez.

Był to ostatni sparing Rakowa przed wylotem na obóz do Turcji, gdzie pierwszoligowiec zmierzy się w sparingach z Nyiregyhaza Spartacus FC (8 lutego, 2. poziom ligowy na Węgrzech), FC Saburtalo (13 lutego, 4. drużyna gruzińskiej ekstraklasy) oraz Olympiec Niżny Nowogród (18 lutego, 2. liga rosyjska).

Miedź Legnica 3-3 Raków Częstochowa

Grzegorz Bartczak 11', zawodnik nieznany 34' (sam.), Wojciech Łobodziński 43' - Dariusz Formella 2', Adam Czerkas 73', 79'

Miedź Legnica: Łukasz Sapela (46' Paweł Kapsa) - Grzegorz Bartczak (46' Paweł Zieliński), Kornel Osyra (32' Jonathan de Amo), Tomislav Božić (62' Kornel Osyra), Frank Adu Kwame (46' Mladen Bartulović) - Wojciech Łobodziński (46' Przemysław Mystkowski), Adrian Purzycki (75' Mateusz Piątkowski), Łukasz Garguła (46' Karol Gardzielewicz), Omar Santana (46' Rafał Augustyniak), Fabian Piasecki - Mateusz Piątkowski (46' Jakub Vojtuš).

Raków Częstochowa: Mateusz Kos - Fran González, Daniel Boateng, Artiom Rachmanow (18' Igor Sapała), Piotr Malinowski (46' Adam Mesjasz) - Karol Mondek, Rafał Figiel (46' Adam Radwański), Miłosz Szczepański (46' Krystian Wójcik), Jakub Łabojko, Dariusz Formella (46' Adam Czerkas) - Mateusz Zachara (46' José Embaló).