Sparingi. Wygrana gra kontrolna GKS-u Katowice w Turcji

W sobotę podopieczni Jacka Paszulewicza pokonali wicelidera ukraińskiej ligi młodzieżowej Dynamo Kijów 1:0 karina trojok
Zespoły piłkarskiej ekstraklasy już rozpoczęły zmagania o ligowe punkty, w pozostałych ligach trwają jeszcze przygotowania. Nasi pierwszoligowcy szlifują formę na zagranicznych zgrupowaniach i rozgrywają mecze sparingowe. W sobotę jako jedynie grali piłkarze GKS-u Katowice, którzy pokonali w Belek młodzieżowców Dynamo Kijów 1:0.

Przebywający w Turcji piłkarze GKS-u Katowice rozegrali drugi sparing. Po wygraniu wcześniej z węgierską drużyną z Debreczyna, w sobotę podopieczni Jacka Paszulewicza pokonali wicelidera ukraińskiej ligi młodzieżowej Dynamo Kijów 1:0. Jedyną bramkę zdobył Andreja Prokić w 61 minucie.

Początkowo rywalem katowiczan miała być inny ukraiński klub Stal Kamieńskie. Ostatecznie w GKS zagrała w Belek z zespołem Dynama Kijów do lat 21. W pierwszej połowie obie ekipy stwarzały sobie dogodne szanse. Po brutalnym faulu na Oktawianie Skrzeczu 39. minucie czerwoną kartkę zobaczył jeden z zawodników Dynama. Zastąpił go Szymon Małecki, który na obóz w Belek doleciał w nocy i od razu dostał szansę gry.

W drugiej połowie trener Jacek Paszulewicz wypuścił na boisko nowy skład. Po godzinie GKS objął prowadzenie. Andreja Prokić wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Trzy minuty później czerwoną kartkę zobaczył Bartłomiej Kalinkowski. Zespoły porozumiały się, by cały czas grać jedenastu na jedenastu, więc na boisku ponownie pojawił się Małecki. Więcej goli już nie padło.

Kolejnym sparingpartnerem GKS-u będzie mołdawski Milsami Orgiejów 13 lutego.

GKS Katowice - Dynamo Kijów (ME) 1:0 (0:0)

1:0 Andrija Prokić (61)

GKS Katowice Nowak (46. Abramowicz) - Mokwa (46. Frańczak), Wnuk (46. Kamiński), Klemenz (46. Midzierski), Mączyński (46. Słomka) - Skrzecz (41. Małecki; 46. Mandrysz), Poczobut (46. Kalinkowski; 64. Małecki), Ćerimagić (46. Zejdler), Kuliński (46. Goncerz), Plizga (46. Błąd) - Kędziora (46. Prokić).

Wszystko o IO Pjongczang 2018 - polub nas i bądź na bieżąco!