Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec 1:1 WYNIK, RELACJA Wracają z punktem

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec wracają z Mielca z jednym punktem. W meczu 16. kolejki Fortuna 1. Liga zremisowali ze Stalą 1:1, a bramkę dla podopiecznych Dariusza Dudka strzelił Patryk Mularczyk. Remisem bardziej cieszy przyjezdnych.

- Jestem zadowolony z przebiegu spotkania, mieliśmy kilka dobrych sytuacji do zdobycia bramek ale zabrakło wykończenia, precyzji i dlatego zdobyliśmy tylko jednego gola - mówił po meczu trener gości Dariusz Dudek. Jego podopieczni zremisowali ze Stalą Mielec 1:1.

Z trzech zawodników, którzy w ostatnim meczu z Chojniczanką musieli wcześniej opuścić murawę z powodu kontuzji do zdrowia powrócił jedynie Fabian Piasecki. Napastnik Zagłębia rozegrał całe spotkanie, na ławce w Mielcu zasiadł Płamen Kraczunow, na której zabrakło miejsca dla Matko Perdijcia.

Goście z Sosnowca w pierwszych 45 minutach stworzyli więcej sytuacji do zdobycia bramki, ale na prowadzenie powinni wyjść gospodarze. W 30 min Krystian Stępniowski nie dał się jednak zaskoczyć i obronił strzał z 7 metrów Adriana Paluchowskiego.

Na pierwszego gola w tym meczu kibice w Mielcu musieli jednak czekać do 75 min. Wtedy po akcji prawą i dośrodkowaniu Mateusza Szweda piłkę do siatki gospodarzy posłał Patryk Mularczyk i zagłębie objęło prowadzenie. Goście z prowadzenia cieszyli się jednak zaledwie pięć minut. W 80. minucie Andreja Prokić podał w polu karnym do Josipa Soljicia, a ten pokonał bramkarza gości.

Mielczanie poczuli się pewniej i ruszyli do kolejnych ataków. Często dochodziło do gorących sytuacji po bramką Zagłębia, ale Stępniowski już do końca zachował czyste konto.

Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)
0:1 Mularczyk (75), 1:1 J. Soljić (81)