Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec 2:0 [RELACJA + ZDJĘCIA] Porażka po słabym meczu

Patryk Trybulec
Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec 2:0
Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec 2:0 K_kapica_afk
W meczu kończącym 15. kolejkę I ligi Zagłębie przegrało na wyjeździe z dwukrotnym mistrzem Polski - Stalą Mielec 0:2. Tym samym podopieczni Piotra Mandrysza roztrwonili przewagę nad wiceliderem z Katowic.

Wynik meczu otworzył Jakub Żubrowski. Pomocnik Stali odważnie przymierzył z dystansu i zaskoczył tym Jakuba Szumskiego, który nie zdążył wrócić między słupki po interwencji poza polem karnym. Efektowny gol był karą za błędy popełniane w obronie, którą Zagłębie zapłaciło już w 26 min.

– Brawo za odwagę dla Jakuba Żubrowskiego. Tak padają ładne bramki – komplementował rywala kapitan Zagłębia, Sebastian Dudek.

Stal kropkę na „i” postawiła po przerwie. W 76. minucie błąd popełnił Tomasz Nowak, z czego skwapliwie skorzystał Mateusz Cholewiak i celnie zagrał na lewą stronę pola karnego do niepilnowanego Krystiana Getingera. Ten ostatni posłał piłkę w pole karne Zagłębia, a lot piłki przeciął wślizgiem Dorian Buczek i Szumski po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki.

– Staraliśmy się w naszym stylu grać piłką, ale tym razem nam to nie wychodziło. Własnymi błędami napędzaliśmy Stal – kręcił głową Dudek po pierwszej wyjazdowej porażce Zagłębia w tym sezonie.

Stal Mielec – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)

1:0 Jakub Żubrowski (26), 2:0 Dorian Buczek (76)