Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec LIVE, NA ŻYWO, WYNIK Mają pomysł na grę

Arek Gola
Rywalem Zagłębia Sosnowiec w niedzielnym meczu 16. kolejki Fortuna 1. Liga będzie Stal Mielec. Początek spotkania w Mielcu, którego arbitrem będzie Marek Opaliński z Legnicy, o godzinie 17. - Stal, tak jak każdy inny rywal w pierwszej lidze, jest do ogrania - uważa przed meczem Rafał Grzelak.

Piłkarze Dariusza Dudka ruszyli do Mielca w sobotnie popołudnie, zaraz po treningu i klubowym obiedzie. Z zespołem trenowali już Matko Perdijić, Płamen Kraczunow i Fabian Piasecki a więc piłkarze, którzy zgłosili urazy w ostatnim meczu z Chojniczanka. Bramkarz Zagłębia opuścił plac gry już w 9 minucie, dwaj pozostali zgłosili urazy w trakcie przerwy i pozostali w szatni. O tym czy zagrają w Mielcu zadecyduje trener tuż przed meczem.

Mielczanie w środę wygrali pucharowe starcie z Pogonią Szczecin 2:0, ale wcześniej zaliczyli wpadkę, przegrywając mecze ligowe z zespołami zamykającymi ligową tabelę czyli Odrą Opole i Chrobrym Głogów. - Mamy swój styl i pomysł na grę, a nasz sztab szkoleniowy na pewno dobrze nas przygotuje do tego meczu - przekonuje Grzelak. -My tylko musimy wypełnić zadania taktyczne i wtedy będzie dobrze.

Stal dobrze spisuje się na swoim stadionie, straciła punkty tylko w przegranym meczy z GKS-em Tychy 1:2 i remisowym pojedynku z Wigrami Suwałki 1:1. Wygrali natomiast u siebie sześć spotkań. - Będą chcieli zacząć grę wysoko i od razu nas zaatakować - uważa Grzelak. - Stal, tak jak każdy inny rywal w pierwszej lidze, jest do ogrania - zapewnia defensor sosnowiczan.