Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Straż Graniczna z lotniska Katowice-Pyrzowice udaremniła kolejną próbę wjazdu do Polski obywatelki Syrii. Kobieta okazała fałszywe dokumenty

Aneta Kasprzyk
Aneta Kasprzyk
W lotniczym przejściu granicznym Katowice-Pyrzowice, w niedzielę 26 listopada kolejny raz doszło do próby nielegalnego wjazdu do Polski. 32-letnia Syryjka posłużyła się podczas kontroli granicznej podrobionym hiszpańskim dowodem osobistym.
W lotniczym przejściu granicznym Katowice-Pyrzowice, w niedzielę 26 listopada kolejny raz doszło do próby nielegalnego wjazdu do Polski. 32-letnia Syryjka posłużyła się podczas kontroli granicznej podrobionym hiszpańskim dowodem osobistym. arc, Straż Graniczna
Funkcjonariusze z Polskiej Straży Granicznej na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali kolejną osobę próbującą nielegalnie dostać się do Polski. Obywatela Syrii przedstawiła podrobione dokumenty. To kolejny taki przypadek w ostatnich dniach.

Na podrobionych dokumentach próbowała dostać się do Polski. Ujęła ją SG z Katowic

W poniedziałek 27 listopada 2023 roku na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach, obywatelka Syrii probowała nielegalnie dostać się do Polski. To kolejny taki przypadek w ostatnich dniach.

Syryjka podawała się za Hiszpankę. Próbowała dostać się do Polski. Zatrzymano ja podczas kontroli lotniczej w Katowicach

W lotniczym przejściu granicznym Katowice-Pyrzowice, w poniedziałek 27 listopada kolejny raz doszło do próby nielegalnego wjazdu do Polski. 32-letnia Syryjka posłużyła się podczas kontroli granicznej podrobionym hiszpańskim dowodem osobistym.

- 32-letnia Syryjka po przylocie z Aten przedstawiła do kontroli katowickim funkcjonariuszom podrobiony hiszpański dowód osobisty. W trakcie dalszych czynności służbowych cudzoziemka oznajmiła, iż pochodzi z Syrii, a na potwierdzenie swoich deklaracji okazała paszport wydany przez władze Syrii. Podróżna przyznała, że nielegalnie przedostała się do Grecji około dwóch miesięcy temu, a za całą podróż z Syrii zapłaciła około 7 - 8 tysięcy euro - opisują sytuację strażnicy.

Kobieta zamierzała udać się do Berlina, gdyż tam przebywa jej mąż i tam planowała złożyć wniosek o azyl. W związku z nielegalnym przebywaniem na terytorium RP cudzoziemkę ukarano mandatem w wysokości 500 zł. Obecnie trwają dalsze czynności służbowe w jej udziałem.

Tylko w kilku ostatnich dniach Straż Graniczna zatrzymała kilku obywateli Syrii, którzy używając tych metod próbowali wjechać do naszego kraju.

To kolejny tego typu przypadek ujawniony w ostatnich dniach przez funkcjonariuszy SG z PSG Katowice-Pyrzowice. Obywatele Syrii przylatują do Polski samolotami rejsowymi z Grecji, Do kontroli granicznej okazują albo fałszywe, albo należące do innych osób dokumenty.

- W ciągu ostatnich kilku dni funkcjonariusze Straży Granicznej z PSG w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali kolejnych cudzoziemców, obywateli Syrii, którzy używając wciąż tych samych metod próbują wjechać do Polski. Cudzoziemcy przylatują samolotami rejsowymi z Aten w Grecji i posługują się fałszywymi lub należącymi do innych osób dokumentami. Mimo że te działania kończą się niepowodzeniem, wciąż odnotowujemy nowe takie próby - wyjaśniają metody procederu funkcjonariusze SG.

W środę 22 listopada, funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego obywatela Syrii, który posługiwał się oryginalnym polskim dowodem osobistym, należącym do innej osoby. Dokument ten figurował w bazach danych jako dokument utracony. Cudzoziemiec został zatrzymany.

- 23 listopada funkcjonariusze zatrzymali kolejnego Syryjczyka, również posługującego się cudzym, oryginalnym, tym razem belgijskim dowodem osobistym. Stwierdzono, że wizerunek osoby kontrolowanej znacząco odbiega od wizerunku osoby zamieszczonym na przedstawionym dokumencie. 37-latek został zatrzymany - przekazują strażnicy.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera