MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studenci Uniwersytetu Śląskiego zostali Wicemistrzami Świata w Negocjacjach. Tytuł wywalczyli w Niderlandach

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Studenci Uniwersytetu Śląskiego zostali Wicemistrzami Świata w Negocjacjach. Tytuł wywalczyli w Niderlandach i są pierwszą polską drużyną, która w ciągu ostatniej dekady znalazła się na podium. W skład grupy, reprezentowanej przez Pawła Urzenitzoka oraz Dominika Zdebika weszła również Aleksandra Łabucia ze Szkoły Głównej Handlowej. Finał Mistrzostw Świata w Negocjacjach odbywał się w dniach 5 – 6 kwietnia 2024 roku, a ocena jury obejmowała analizę zastosowanych technik i strategii negocjacyjnych, a także skuteczność ich wdrożenia przez zespoły.

Tytuł Wicemistrzów w rękach polskiej drużyny

W dniach 5 – 6 kwietnia 2024 roku w Niderlandach odbywał się finał Mistrzostw Świata w Negocjacjach, w którym uczestniczyła polska drużyna, tworzona przez studentów Uniwersytetu Śląskiego. W skład grupy, reprezentowanej przez Pawła Urzenitzoka oraz Dominika Zdebika weszła również Aleksandra Łabucia ze Szkoły Głównej Handlowej. Ekipa ta pod okiem trenera Bartosza Dominikowskiego przeszła przez kilka rund eliminacyjnych, w jakich członkowie zespołu negocjowali między innymi z drużyną z Georgetown University i Eindhoven University of Technology. W finale rywalizowali z najlepszymi negocjatorami z całego świata, ale dzięki fenomenalnym umiejętnościom zdobyli tytuł Światowych Wicemistrzów Negocjacji.

– Ciężka praca, wiele godzin treningów oraz niezliczona liczba przeczytanych książek negocjacyjnych się opłaciła. Wielką dumą było dla mnie jako Polaka zdobycie statuetki Wicemistrzów Świata Negocjacji. Bardzo się cieszę, że możemy pokazać umiejętności, determinację i wytrwałość Polaków wśród drużyn reprezentujących najlepsze światowe uniwersytety. Nasza negocjacyjna podróż zaczęła się kilka lat temu i małymi kroczkami pracowaliśmy nad tym, żeby być jeszcze lepszymi negocjatorami. Mam nadzieję, że nasz sukces będzie również inspiracją dla innych – Paweł Urzenitzok.

Warto podkreślić, że jest to pierwsza polska drużyna, która w ciągu ostatniej dekady znalazła się na podium. W Mistrzostwach brało udział sześćdziesiąt sześć wiodących prym w światowych rankingach uczelni, między innymi: Harvard Business School, Columbia Law School, Princeton University, HHL Leipzig Graduate School of Management czy HEC Paris. Uczestnicy zawodów podkreślają, że podjęcie tego wyzwania było dla nich cennym doświadczeniem i świetną przygodą.

– Prawdziwe zwycięstwo to nie tylko chwila triumfu na podium, ale też mnóstwo nowych znajomości, doświadczeń i wiedzy zdobytej w trakcie przygotowań. Każda rozmowa, każde negocjacje, każdy moment poświęcony na zgłębianie wiedzy był okazją do wzrostu i rozwijania się. Nowe znajomości, nawiązane zarówno z mentorami, jak i z innymi uczestnikami, stanowiły nie tylko wsparcie, ale także źródło inspiracji i perspektyw, które poszerzają horyzonty – Dominik Zdebik.

Oceniano techniki, strategie i ich skuteczność

Ocena jury obejmowała analizę zastosowanych przez uczestników Mistrzostw technik i strategii negocjacyjnych, a także skuteczność ich wdrożenia przez zespoły. Brano pod uwagę warunki wynegocjowanego kontraktu, wpływ negocjacji na relację z partnerami negocjacyjnymi oraz opinie ekspertów o sposobie prowadzenia negocjacji. Każda z rund była obserwowana przez doświadczonych sędziów, którzy dokonywali oceny stylu negocjacyjnego. Tematyka podejmowanych negocjacji była szeroka, ale nie brakowało motywów, związanych ze sztuczną inteligencją.

– Finaliści The Negotiation Challenge prowadzili negocjacje w oparciu o kompleksowe, biznesowe case’y dotyczące m.in: eksportu szwajcarskiego produktu na nowe rynki wraz z optymalizacją kosztów jego produkcji czy szczegółów przeprowadzenia akcji promocyjnych w celu zwiększenia efektywności sprzedawanego produktu w sieci holenderskich sklepów, a w finałowej rundzie zmierzyli się z zadaniem “The Future of AI", gdzie uczestnicy analizowali kluczowe etapy rozwoju AI, omawiali konieczność wprowadzenia konkretnych działań regulacyjnych oraz dyskutowali o międzynarodowych inicjatywach mających na celu prawne unormowanie sztucznej inteligencji – informuje Małgorzata Poszwa, rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera