Studniówka II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu ZDJĘCIA...

  Studniówka II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu ZDJĘCIA Wspaniały bal przed maturą

  RDK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Studniówka II LO im. E. Plater w Sosnowcu
  1/176

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Lucyna Nenow

  Studniówka II LO im. E. Plater w Sosnowcu. To był niezapomniany bal studniówkowy. W hotelu Rezydencja Luxury Hotel w Piekarach Śląskich bawili się na studniówce uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu.
  W okazałych wnętrzach luksusowego hotelu w sobotę odbyła się studniówka sosnowieckich licealistów. Tym razem swoją studniówkę mieli tam uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego imienia Emilii Plater w Sosnowcu.

  Na eleganckim balu zjawiło się w sobotę ponad 250 osób. Uczniowie, w galowych strojach, z osobami towarzyszącymi przy boku, zaczęli oczywiście od poloneza. Studniówka rozpoczęła się punktualnie o godzinie 20.

  Zobacz zdjęcia:

  Zobacz galerię

  - Na studniówce bawili się uczniowie pięciu naszych klas trzecich - powiedziała nam Justyna Tulicka, dyrektor II LO im. E. Plater w Sosnowcu.

  W tym roku bowiem do matury przystąpią uczniowie pięciu klas trzecich.

  II LO im. E. Plater w Sosnowcu to jedna z najlepszych szkół średnich w mieście. Jej uczniowie uczestniczą co roku w regatach wioślarskich, walcząc z IV LO im. S.Staszica o puchar na Stawikach.
  W szkole odbywa się także słynny międzynarodowy konkurs poetycki, znany również jako "Turniej Jednego Wiersza o Laur Plateranki". W konkursie oprócz utworów nadesłanych przez uczniów z Polski, nadchodzą także prace z Litwy oraz Ukrainy.  Studniówka to bal organizowany na ok. 100 dni przed egzaminem maturalnym. To zabawa, którą pamięta się przez wiele lat i opowiada się swoim dzieciom. Uczniowie przygotowują się do zabawy długo przed rozpoczęciem balu. W szkole ćwiczą kroki do poloneza. W dniu zabawy tez nie brakuje licznych przygotowań. Podczas studniówki bowiem trzeba być eleganckim. To zabawa z klasą.  Część pisemna egzaminu maturalnego rozpocznie się 6 maja o godz. 9 od egzaminu z języka polskiego (poziom podstawowy). Następnie tego samego dnia maturzyści o godz. 14 będą pisać część rozszerzoną z języka polskiego. We wtorek, 7 maja, maturzyści będą pisać natomiast egzamin z matematyki. Poziom rozszerzony egzaminu z matematyki będzie natomiast w czwartek, 9 maja. Z kolei 8 maja uczniowie napiszą egzamin z języka angielskiego. W tym samym dniu będzie egzamin z poziomu podstawowego (godz. 9), a następnie z poziomu rozszerzonego (godz. 14).
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czy Katowice nadaja się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ  TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  STUDNIÓWKA 2019

  Wybierz szkołę:

  Przejdź do:

  Miss Studniówki 2019 ZDJĘCIA

  Tak się bawią Królowe Balów Maturalnych

  Tak się bawią Królowe Balów Maturalnych

  Najprzystojniejsi maturzyści 2019

  Tak się bawią Misterzy Studniówki

  Tak się bawią Misterzy Studniówki

  Studniówkowa Para 2019

  Cudowne studniówkowe pary woj. śląskiego

  Cudowne studniówkowe pary woj. śląskiego

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej