Studniówka III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach w...

  Studniówka III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach w restauracji Biały Dom w Paniówkach ZDJĘCIA

  OK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Studniówka III LO w Katowicach
  Maturzyści III LO im. Mickiewicza w Katowicach bawili się na studniówce.
  1/201

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Andrzej Kupidłowki

  Studniówka III LO im. Mickiewicza w Katowicach: Uczniowie III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach studniówkę mają już za sobą. Uroczysty bal odbył się w piątkowy wieczór, 25 stycznia, w restauracji Biały Dom w Paniówkach pod Gliwicami. Bal rozpoczął się oczywiście tradycyjnym polonezem. ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Maturzyści z III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach bawili się na studniówce w restauracji Biały Dom w Paniówkach pod Gliwicami. Było elegancko i uroczyście. U panów zdecydowanie dominowały klasyczne garnitury w kolorze czarnym lub granatowym. Większa różnorodność była w strojach uczennic. Zobaczcie zdjęcia ze studniówkowej zabawy.

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA

  Zobacz galerię

  Oczywiście bal maturalny rozpoczął się od tradycyjnego poloneza. Uczniowie byli przygotowani, pamiętali kroki i bardzo dobrze wypadli przed gronem pedagogicznym.

  Studniówka to znak, że jest coraz bliżej do egzaminu maturalnego


  Bal maturalny to także sygnał dla uczniów, że już za 100 dni matura. Przypomnijmy, że w 2019 roku egzamin maturalny dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się już w maju. Od 9 do 22 maja zaplanowano część ustną egzaminu maturalnego z języka polskiego. Od 6 do 25 maja z kolei uczniowie będą zdawać egzamin ustny z języka obcego nowożytnego np. angielskiego lub niemieckiego.

  Część pisemna egzaminu maturalnego rozpocznie się 6 maja o godz. 9 od egzaminu z języka polskiego (poziom podstawowy). Następnie tego samego dnia maturzyści o godz. 14 będą pisać część rozszerzoną z języka polskiego. We wtorek, 7 maja, maturzyści będą pisać natomiast egzamin z matematyki. Poziom rozszerzony egzaminu z matematyki będzie natomiast w czwartek, 9 maja. Z kolei 8 maja uczniowie napiszą egzamin z języka angielskiego. W tym samym dniu będzie egzamin z poziomu podstawowego (godz. 9), a następnie z poziomu rozszerzonego (godz. 14).

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  TYDZIEŃ Magazyn reporterów DZ  Finał akcji DZ "Wybierz sobie Mikołaja"  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  STUDNIÓWKA 2019

  Wybierz szkołę:

  Przejdź do:

  Miss Studniówki 2019 ZDJĘCIA

  Tak się bawią Królowe Balów Maturalnych

  Tak się bawią Królowe Balów Maturalnych

  Najprzystojniejsi maturzyści 2019

  Tak się bawią Misterzy Studniówki

  Tak się bawią Misterzy Studniówki

  Studniówkowa Para 2019

  Cudowne studniówkowe pary woj. śląskiego

  Cudowne studniówkowe pary woj. śląskiego

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej