Studniówka IV LO im. M. Skłodowskiej - Curie w Chorzowie....

  Studniówka IV LO im. M. Skłodowskiej - Curie w Chorzowie. Bal w Hotelu Gorczowski ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Studniówka IV LO im. M. Skłodowskiej - Curie w Chorzowie odbyła się w piątek, 8 lutego, w hotelu Gorczowski
  1/100

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Marzena Bugała-Azarko

  Studniówka IV LO im. M. Skłodowskiej - Curie w Chorzowie odbyła się w piątek, 8 lutego, w hotelu Gorczowski w Chorzowie. Uczniowie bawili się znakomicie. Było elegancko i z klasą. Zobaczcie, jak bawią się maturzyści z IV LO.
  Maturzyści z IV Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej - Curie w Chorzowie studniówkę mają już za sobą. Uczniowie bawili się na balu w Hotelu Gorczowski w Chorzowie. W chorzowskim IV LO jest 114 trzecioklasistów z pięciu klas.

  Zobacz zdjęcia:

  Zobacz galerię

  Łącznie ponad 100 maturzystów wspólnie z osobami towarzyszącymi i ok. 14 nauczycieli bawiło się na uroczystym balu.
  Na początku studniówki nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego poloneza. Pierwszy taniec uczniowie zatańczyli z nauczycielami. Następnie każda z klas zaprezentowała swoją wersję popularnego poloneza. Układy były różne.

  Studniówka to bal organizowany na ok. 100 dni przed egzaminem maturalnym. To zabawa, którą pamięta się przez wiele lat i opowiada się swoim dzieciom. Uczniowie przygotowują się do zabawy długo przed rozpoczęciem balu. W szkole ćwiczą kroki do poloneza. W dniu zabawy tez nie brakuje licznych przygotowań. Podczas studniówki bowiem trzeba być eleganckim. To zabawa z klasą.  Maturzystki w tym roku postawiły na eleganckie, długie sukienki, głównie w granacie, czerni i czerwieni. Z kolei panowie zdecydowali się ubrać klasyczne garnitury, głównie w kolorze granatowym.

  Studniówka na 100 dni przed egzaminem maturalnym


  Bal maturalny to także sygnał dla uczniów, że już za mniej niż 100 dni matura. Przypomnijmy, że w 2019 roku egzamin maturalny dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się już w maju. Od 9 do 22 maja zaplanowano część ustną egzaminu maturalnego z języka polskiego. Od 6 do 25 maja z kolei uczniowie będą zdawać egzamin ustny z języka obcego nowożytnego np. angielskiego lub niemieckiego.
  Część pisemna egzaminu maturalnego rozpocznie się 6 maja o godz. 9 od egzaminu z języka polskiego (poziom podstawowy). Następnie tego samego dnia maturzyści o godz. 14 będą pisać część rozszerzoną z języka polskiego. We wtorek, 7 maja, maturzyści będą pisać natomiast egzamin z matematyki. Poziom rozszerzony egzaminu z matematyki będzie natomiast w czwartek, 9 maja. Z kolei 8 maja uczniowie napiszą egzamin z języka angielskiego. W tym samym dniu będzie egzamin z poziomu podstawowego (godz. 9), a następnie z poziomu rozszerzonego (godz. 14).  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czy Katowice nadaja się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ  TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  STUDNIÓWKA 2019

  Wybierz szkołę:

  Przejdź do:

  Miss Studniówki 2019 ZDJĘCIA

  Tak się bawią Królowe Balów Maturalnych

  Tak się bawią Królowe Balów Maturalnych

  Najprzystojniejsi maturzyści 2019

  Tak się bawią Misterzy Studniówki

  Tak się bawią Misterzy Studniówki

  Studniówkowa Para 2019

  Cudowne studniówkowe pary woj. śląskiego

  Cudowne studniówkowe pary woj. śląskiego

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej