Łukasz Konstanty
Kornelia Marczak (na zdjęciu) i Paulina Hankiewicz wygrały deblowy turniej badmintonowy w Chorwacji. Fot. PAP/Paweł Skraba
Sukcesem zakończył się udział naszych badmintonistów podczas odbywającego się w ubiegłym tygodniu w Zagrzebiu turnieju Victor Croatian International. Cztery polskie duety zmagania zakończyły na podium.

W rywalizacji deblistów najlepsi okazali się Robert Cybulski i Szymon Ślepecki, którzy w finale uporali się z inną naszą dwójką - Jakubem Melaniukiem i Wiktorem Treckim 2:0 (21:13, 21:15).

Życiowy sukces Szymona Ślepeckiego

Dla 25-letniego Cybulskiego to pierwszy triumf w międzynarodowych zawodach od czerwca 2019 roku, kiedy to wspólnie z Pawłem Pietryją zwyciężył w łotewskiej Jelgavie. Pięć lat młodszy Ślepecki na najwyższym stopniu podium stanął po raz pierwszy.

Pierwszy z wymienionych zajął także trzecią lokatę w zmaganiach mikstów, w których uczestniczył wraz z Kornelią Marczak. W rywalizacji o finał lepsi okazali się Czesi Vit Kulisek i Katerina Zuzakova 0:2 (14:21, 19:21).

Pierwszy w karierze triumf Marczak i Hankiewicz

Wspomniana Marczak wystartowała także w rywalizacji deblistek (w duecie z Pauliną Hankiewicz). Biało-Czerwone w zmaganiach pań okazały się najlepsze, a w decydującym o końcowym triumfie spotkaniu pokonały Francuzki Agathe Cuevas i Kathell Desmots-Chacun 2:1 (12:21, 21:17, 21:19). Dla obydwu naszych badmintonistek to pierwszy taki sukces w karierze.

Jeśli chodzi o rywalizację singlową - najlepiej z naszych spisała się Jessica Orzechowicz, która odpadła w 1/8 finału.