Szósta z rzędu wygrana tyskich hokeistów

Gracze Naprzodu w III tercji zmniejszyli rozmiary porażki z Unią
Gracze Naprzodu w III tercji zmniejszyli rozmiary porażki z Unią fot. arkadiusz ławrywianiec
W meczu dwóch najlepszych drużyn Polskiej Ligi Hokejowej GKS Tychy pokonał pod Wawelem Cracovię 6:4. Była to szósta z rzędu ligowa wygrana podopiecznych trenera Jirziego Szejby.

Tyszanie przegrali dwa pierwsze mecze z "Pasami" w tym sezonie jedną bramką, ale wczoraj w końcu wzięli rewanż na krakowianach. Po dwóch wyrównanych tercjach w trzeciej do głosu doszli goście, którzy objęli dwubramkowe prowadzenie.

W końcówce Cracovia, która od piątku do niedzieli walczyć będzie we francuskim Rouen o awans do finału Pucharu Kontynentalnego, postawiła wszystko na jedną kartę. Najpierw grając w przewadze liczebnej gospodarze zdobyli kontaktowego gola, a w ostatniej minucie gry wycofali bramkarza. Tyszanom udało się jednak przejąć krążek i Michał Woźnica na 24 sekundy przed końcową syreną skierował krążek do pustej bramki przypieczętowując zwycięstwo GKS.

Naprzód Janów był we wtorek tylko tłem dla dobrze dysponowanej Unii i wysoko przegrał z oświęcimianami. Hokeiści z Katowic pierwszego gola strzelili dopiero przy stanie 0:5.

Zawodnicy Zagłębia w ostatniej chwili zdecydowali się na wyjazd do Krynicy, ale mecz z KTH zaczęli znakomicie i po 6 minutach prowadzili 2:0. Niestety kolejne dziewięć bramek strzelili rywale.
Dopiero drugą wyjazdową wygraną w tym sezonie odnieśli jastrzębianie. Gracze JKH rozgromili w Nowym Targu MMKS.

Cracovia - GKS Tychy 4:6 (0:0, 2:2, 2:4) 1:0 Mikołaj Łopuski (22), 1:1 Josef Vitek (26), 2:1 Mikołaj Łopuski (39), 2:2 Roman Szimiczek (40), 2:3 Adam Bagiński (43), 3:3 David Kostuch (45), 3:4 Adrian Parzy-szek (46), 3:5 Jakub Witecki (50), 4:5 Ma-riusz Dulęba (58), 4:6 Michał Woźnica (60)
KH Sanok - Stoczniowiec Gdańsk 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)

Naprzód Janów - Unia Oświęcim 4:8 (0:3, 1:3, 3:2) 0:1 Lukas Riha (5), 0:2 Jakub Radwan (5), 0:3 Robert Krajci (7), 0:4 Waldemar Klisiak (31), 0:5 Robert Krajci (36), 1:5 Dawid Sitko (36), 1:6 Paweł Dronia (40), 2:6 Marek Pohl (44), 3:6 Michał Gryc (46), 3:7 Grzegorz Piekarski (48), 3:8 Peter Tabacek (50), 4:8 Patryk Kogut (57)

MMKS Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 1:8 (0:3, 1:3, 0:2) 0:1 Mateusz Danieluk (6), 0:2 Kamil Górny (9), 0:3 Tomasz Pastryk (18), 0:4 Richard Kral (21), 0:5 Richard Bordowski (26), 1:5 Jarosław Różański (26), 1:6 Richard Kral (29), 1:7 Patrik Rimmel (46), 1:8 Petr Lipina (48)
KTH Krynica - Zagłębie Sosnowiec 9:2 (1:2, 4:0, 4:0) 0:1 Marcin Kozłowski (3), 0:2 Łukasz Zachariasz (6), 1:2 Jacek Dzięgiel (20), 2:2 Karel Horny (26), 3:2 Milan Ovszak (31), 4:2 Karel Horny (33), 5:2 Karel Horny (39), 6:2 Martin Buczek (57), 7:2 Dawid Kruczek (58), 8:2 Karel Horny (59), 9:2 Karel Horny (60)