Tauron GTK Gliwice - Arriva Polski Cukier Toruń: Przełamanie gliwiczan. Radośni fani GTK ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Gliwiccy fani koszykówki cieszyli się z wygranej Tauronu GTK z Arriva Polski Cukier Toruń  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Gliwiccy fani koszykówki cieszyli się z wygranej Tauronu GTK z Arriva Polski Cukier Toruń Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
W rozegranym 5 kwietnia meczu 27. kolejki Orlen Basket Ligi Tauron GTK Gliwice pokonał u siebie Arriva Polski Cukier Toruń 92:76. Gliwiczanie przełamali się wygrywając w lidze po raz pierwszy od miesiąca. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Tauron GTK Gliwice- Arriva Polski Cukier Toruń.

Koszykarze Tauron GTK przegrali trzy ostatnie mecze ligowe. ale w piątkowy wieczór mieli okazję na przełamanie, bo ich rywalem był zespół z Torunia, który doznał dwóch kolejnych porażek. W Arenie Gliwice złą serię przerwali gliwiczanie odnosząc wysokie zwycięstwo.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy objęli prowadzenie 8:2, a później 12:6. Gospodarze mozolnie odrabiali jednak straty i po rzucie Chrisa Czerapowicza w 6 minucie objęli prowadzenie 13:12. Pierwsza kwarta skończyła się remisem 21:21.

W drugiej kwarcie gliwiczanie powoli powiększali przewagę. Po trójce Terry'ego Hendersona w 13 minucie było 36:28 dla GTK, a w 18 minucie po trafieniu Tomasza Śniega gospodarze odskoczyli na 48:35.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU TAURON GTK GLIWICE - ARRIVA POLSKI CUKIER TORUŃ

Zaraz na początku trzeciej tercji torunianie zmniejszyli straty do 5 pkt przegrywając 43:48, a w 22 minucie było już tylko 50:46 dla GTK. Później jednak gospodarze wrzucili wyższy bieg i w 28 minucie po rzucie osobistym Śniega odskoczyli na 17 pkt (72:55).

Ostatnia kwarta rozpoczęła się przy 15-punktowej przewadze GTK. Mimo ambitnej gry koszykarzy z Torunia gliwiczanie utrzymali bezpieczną przewagę i odnieśli pierwszą wygraną w Orlen basket Lidze od miesiąca.

Tauron GTK Gliwice - Arriva Polski Cukier Toruń 92:76 (21:21, 27:19, 24:17, 20:19)

GTK Gray 24, Mcewen 22, Laksa 12, Henderson 8, Frąckiewicz 7, Bender 7, Czerapowicz 5, Śnieg 3, Busz 2, Gusławski 2, Samsonowicz, Jopek

Arriva Cel 22, Tomaszewski 14, Kunc 11, Vucić 8, Diggs 7, Smith 5, Washington 4, Sowiński 4, Lipiński 1, Diduszko