Tauron KH GKS Katowiec - Comarch Cracovia 5:3 [ZDJĘCIA] Wymarzony początek GieKSy

Taruron KH GKS Katowice pokonał Comarch Cracovię 5:3.
Taruron KH GKS Katowice pokonał Comarch Cracovię 5:3. fot. Arkadiusz Gola
W pierwszym meczu półfinałowym Tauron KH GKS Katowice pokonał Comarch Cracovię 5:3. To dla GieKSy wymarzony początek rywalizacji o awans do finału, która toczy się do czterech wygranych. Niedzielny pojedynek miał bardzo atrakcyjną oprawę. Zobaczcie zdjęcia z meczu Tauronu KH GKS Katowice z Comarch Cracovią. W poniedziałek odbędzie się drugie starcie w Katowicach. Na mecz w Satelicie sprzedano już wszystkie bilety.

Na lodowisku w Katowicach nie brakowało emocji. Na mecz Satelicie już kilka dni wcześniej zabrakło biletów, a ci którzy dostali się do wypełnionej kompletem widzów hali obejrzeli ciekawe spotkanie i zwycięstwo Tauronu GKS nad Cracovią.

Dla „Pasów” bramki strzelał w niedzielę tylko Damian Kapica. Gospodarze niesieni gorącym dopingiem kibiców mieli znacznie więcej atutów i wygrali pierwszy mecz półfinałowy jak najbardziej zasłużenie. Zadecydowała o tym znakomita II tercja, której ozdobą była bramka Radosława Sawickiego zdobyta w osłabieniu.

W poniedziałek o godz. 18.30 kolejne spotkanie Tauronu KH GKS Katowice z Comarch Cracovią. Areną rywalizacji znów będzie mała hala Spodka.

Nieco innego rodzaju emocje mieliśmy w drugim półfinale. Po pierwszym meczu w Tychach Podhale zwolniło dyscyplinarnie trenera Aleksandra Belavskisa.Powodem nie była porażka 0:4, ale fakt, że Łotysz był w boksie mocno niedysponowany. Trener Belavskis nie tylko miał problem ze składnymi wypowiedziami, ale też w trakcie spotkania prowokował tyskich kibiców pokazując im z boksu palec wskazujący, co mocno ich wzburzyło.

W niedzielnym spotkaniu Podhale prowadził asystent Łotysza Andriej Parfionow, ale nie wpłynęło to na wynik meczu. Tyszanie po raz drugi wygrali, choć goście stawiali zacięty opór, a po I tercji nawet prowadzili. Mało kto jest jednak w Polskiej Hokej Lidze wytrzymać napór grających na pełne cztery piątki wicemistrzów kraju i gole padają zwykle w III tercji.

Półfinały play off PHL

Tauron KH GKS Katowice - Comarch Cracovia 5:3 (2:2, 3:0, 0:1)

0:1 Damian Kapica (2), 1:1 Mikołaj Łopuski (4), 2:1 Tomasz Malasiński (18), 2:2 Damian Kapica (19), 3:2 Patryk Wronka (32), 4:2 Radosław Sawicki (36), 5:2 Jakub Grof (39), 5:3 Damian Kapica (52).

W rywalizacji w play off 1:0 dla Tauronu GKS. Kolejny mecz dziś o 18.30 w Katowicach.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:0 (1:0, 0:0, 3:0) i 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
SOB. 1:0 Mateusz Bryk (3), 2:0 Filip Komorski (44), 3:0 Filip Komorski (48), 4:0 Alex Szczechura (53).

NIEDZ. 0:1 Siergiej Ogorodnikow (11), 1:1 Kamil Górny (27), 2:1 Filip Komorski (45), 3:1 Jarosław Rzeszutko (60).

W rywalizacji w play off 2:0 dla tyszan.

Kolejne dwa mecze w Nowym Targu 14 i 15.03.

Mecze o utrzymanie w PHL

Anteo Naprzód Janów - MH Automatyka Gdańsk 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) i 4:3 (1:1, 2:0, 0:2, 0:0) karne 2:0

SOB. 0:1 Jan Steber(6), 1:1 Mateusz Adamus (34), 1:2 Kacper Różycki (44).

NIEDZ. 1:0 Kamil Charousek (7), 1:1 Yannick Mund (12), 2:1 Michał Gryc (33), 3:1 Marek Kosakowski (38), 3:2 Mateusz Strużyk (48),3:3 Petr Polodna (55). Karne: Jaros, Seda.

W rywalizacji w play out 3:1 dla Automatyki. Kolejny mecz w Gdańsku 16.03.