sportowy24
  Tauron Stadion Śląski: chorzowski gigant będzie miał...

  Tauron Stadion Śląski: chorzowski gigant będzie miał sponsora tytularnego i pieniądze ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Stadion Śląski
  Tauron Stadion Śląski: chorzowski gigant będzie miał sponsora tytularnego
  1/25

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Arek Gola

  Stadion Śląski będzie miał nowy szyld - dowiedział się Dziennik Zachodni. Chorzowski gigant zyska sponsora tytularnego - firmę Tauron Polska Energia. Zmiana nazwy obiektu planowana jest jeszcze w tym roku, a energetyczna firma co roku będzie przelewała na konto Stadionu Śląskiego okrągłą sumkę, która pozwoli na organizację na nim jeszcze większej liczby imprez sportowych i kulturalnych.
  Rozmowy pomiędzy Tauronem Polska Energia i Śląskim Urzędem Marszałkowskim, który jest właścicielem Stadionu Śląskiego, są już praktycznie na finiszu. Umowa oficjalnie ma zostać ogłoszona w sierpniu br. na 100-lecie wybuchu I Powstania Śląskiego.

  Zobaczcie zdjęcia:

  Zobacz galerię

  Z nieoficjalnych informacji wynika, że umowa zostanie podpisana na pięć lat i za każdy rok jej obowiązywania Tauron Polska Energia przeleje na konto chorzowskiego giganta milion złotych. W tym czasie obiekt będzie nosił nazwę Tauron Stadion Śląski.

  Sponsorowanie przez duże firmy obiektów sportowych nie jest w Polsce niczym nowym, choć na Śląsku dojdzie do takiej sytuacji po raz pierwszy. Polska Grupa Energetyczna jest sponsorem tytularnym wybudowanych na Euro 2012 stadionów w Warszawie - PGE Narodowy i w Gdańsku - PGE Arena. Obie umowy zawarto na pięć lat - kontrakt ze stołecznym stadionem opiewał na sumę 40 mln zł, a z gdańskim na 35 mln. Ta w Gdańsku już wygasła i obiekt użytkowany przez piłkarzy Lechii nosi teraz nazwę Stadion Energa Gdańsk.



  Pierwszym w Polsce sponsorem tytularnym stadionu była Telefonia Dialog, która przez trzy lata była w nazwie stadionu Zagłębia Lubin. Z kolei obiekt Lecha z Poznaniu przez pięć lat nosił nazwę Inea Stadion. Obie te umowy już jednak wygasły i nie zostały przedłużone. Cały czas obowiązuje natomiast dwuletnia umowa firmy Kolporter z Kielcami, na mocy której piłkarze Korony rozgrywają swoje mecze na Kolporter Arenie.

  Sponsorów tytularnych mają też największe hale sportowe. Firma Ergo znalazła się w nazwie Areny Gdańsk płacąc za 5-letnią umowę 12,2 mln zł. Z kolei łódzki obiekt nosi nazwę Atlas Arena, a ta przyjemność kosztowała firmę budowlaną 7,5 mln zł. Tauron Polska Energia od stycznia 2015 roku sponsoruje halę pod Wawelem, która nosi nazwę Tauron Arena Kraków. W związku z zaangażowaniem energetycznej spółki w Stadion Śląski nie wiadomo czy ta umowa zostanie przedłużona.



  Stadion Śląski po modernizacji został ponownie otwarty do użytku w październiku 2017 roku. Obiekt może pomieścić ponad 54 tys. widzów i jest drugim co do wielkości w Polsce. Stadion posiada funkcje lekkoatletyczne, dlatego odbywają się na nim dwa największe polskie mityngi - Memoriały Janusza Kusocińskiego i Kamili Skolimowskiej.

  Do Chorzowa wróciła także piłkarska reprezentacja Polski, która rozgrywała tu mecze towarzyskie oraz w ramach Ligi Narodów. Co roku odbywaj się tutaj finał Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu. Na Stadionie Śląskim rozpoczyna się jeden z etapów Tour de Pologne oraz jest on bazą Rajdu Śląskiego, a także miejscem mety Silesia Marathonu.

  Na Stadionie Śląskim zorganizowana została Sylwestrowa Moc Przebojów Polatu, a w majówkę impreza Roztańczony Śląski. Pierwszym koncertem po modernizacji był występ zespołu Guns N' Roses. W lipcu planowany jest koncert grupy Rammstein.


  Gerard Badia bohaterem Piasta Gliwice W PUNKT ODC. 6: Zagłębie Sosnowiec spadło z Ekstraklasy

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Partnerzy projektu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Odnowa biologiczna i cudowne widoki w jednym?

  Odnowa biologiczna i cudowne widoki w jednym?

  Wybieraj świadomie! 30 minut darmowej ekojazdy z ING

  Wybieraj świadomie! 30 minut darmowej ekojazdy z ING

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA