Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

TAURON wspiera Fundację Szerpowie Nadziei, zachęcając do aktywności fizycznej

OPRAC.:
Norbert Palusiński
Norbert Palusiński
Grupa TAURON ogłosiła kolejną edycję swojej inicjatywy charytatywnej, która tym razem łączy aktywność fizyczną z pomocą potrzebującym. Za każdy pokonany kilometr na bieżniach i rowerkach stacjonarnych firma przekaże 10 złotych na rzecz Fundacji Szerpowie Nadziei. To nie tylko szansa na promocję aktywności, ale także sposób na wspieranie rozwoju turystyki górskiej wśród osób z niepełnosprawnościami.

W ramach akcji, zatytułowanej "Mikołajowe Kilometry Dobra", Fundacja TAURON przekaże 10 złotych za każdy pokonany kilometr na rzecz Fundacji Szerpowie Nadziei. Wybór beneficjenta akcji był rezultatem demokratycznego głosowania przeprowadzonego wśród pracowników Grupy TAURON, co podkreśla zaangażowanie całej społeczności firmy w tę szlachetną inicjatywę.

- Grudzień to niezwykły czas wypełniony ludzką życzliwością. Nasza TAURONOWA rodzina po raz kolejny postanowiła podzielić się dobrem z otoczeniem. Zatem już tradycyjnie w Mikołajki przesiadamy się na rowerki i bieżnie, bo chcemy wybiegać jak najwięcej kilometrów, które potem zamienimy na wsparcie dla fundacji, którą wybrali sami pracownicy - wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Przez kilka tygodni pracownicy Grupy TAURON zgłaszali różne stowarzyszenia i fundacje, a listopadowe głosowanie wyłoniło Fundację Szerpowie Nadziei jako tegorocznego beneficjenta. Krzysztof Sobczyk z Fundacji Szerpowie Nadziei podkreśla, że inicjatywa TAURON to nie tylko pomoc finansowa, ale również wsparcie przynoszące radość i spełnianie górskich marzeń ich podopiecznych. Od 2023 roku Grupa TAURON jest partnerem projektu "Szerpowie Nadziei", wspierając niepełnosprawnych w zdobywaniu szczytów górskich.

- Uszczęśliwianie innych jest marzeniem ludzi szczęśliwych. Dlatego wraz z Szerpami Nadziei niesiemy radość naszym Skarbom i spełniamy ich górskie marzenia. Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli – wyjaśnia Krzysztof Sobczyk z Fundacji Szerpowie Nadziei.

Pracownicy Grupy TAURON już wcześniej udowodnili swoje zaangażowanie w pomoc potrzebującym, wspierając różne organizacje i inicjatywy.

- Tauron stawia na długofalowe inicjatywy, zachęcając pracowników do codziennego wysiłku na rzecz potrzebujących. Za każdy kilometr biegu lub jazdy na rowerku przekazujemy 10 złotych na rzecz Fundacji Szerpowie Nadziei, wspierając rozwój turystyki górskiej dla osób z niepełnosprawnościami. To nie tylko finanse, to również heroizm, o górską poetykę, o wspólne wnoszenie innych na szczyt. Akcja angażująca pracowników w różnych lokalizacjach, to nasza wspólna odpowiedzialność za zdrowie i pomoc potrzebującym. Dbajmy o siebie i bierzmy udział w tej fantastycznej inicjatywie! – wyjaśnia Daniel Gryt, Dyrektor ds. Komunikacji i Marketingu w grupie TAURON.

Dodatkowo, we wrześniu 2023 roku, pracownicy Grupy TAURON wraz z grupą Szerpów Nadziei wyruszyli do Tatrzańskiego Parku Narodowego, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami zdobyć górskie szczyty. Ta wyprawa była nie tylko akcją charytatywną, ale także inspiracją dla wszystkich, pokazującą siłę współpracy i determinację w osiąganiu celów.

Grupa TAURON konsekwentnie angażuje się w projekty prospołeczne, skupiając się głównie na regionie południowej Polski, gdzie prowadzi swoją działalność biznesową. Inicjatywy takie jak "Mikołajowe Kilometry Dobra" są dowodem na etyczne podejście firmy do roli odpowiedzialnego członka społeczności lokalnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera