Tenisistka z Dąbrowy przegrywa na korcie Wimbledonu. Maja Cwalińska swój udział w turnieju kończy na II rundzie

Adam Tobojka
east news
Maja Chwalińska, młoda tenisistka z Dąbrowy Górniczej, kończy swój udział w turnieju w Wimbledonie na II etapie. W starciu na korcie uległa notowanej na 36 miejscu WTA mieszkającej w Stanach Zjednoczonych Alison Riske. Amerykanka pokonała Polkę 2:1.

Do II etapu turnieju na Wimbledonie Maja Chwalińska dotarła bez większych przeszkód, dominując fazę eliminacji i wielkim stylu pokonując Czeszkę Katerinę Siniakovą. Pierwszym poważnym wyzwaniem była spotkanie w II rundzie z wyżej rozstawioną w rankingu Women’s Tenis Assosiation Alison Riske.

Pierwszy set przebiegał wyraźnie na korzyść Polki, w gemach prowadząc 6 : 3. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o kolejnym secie, w którym Riske zaczęła grać agresywniej, a Chwalińska zaczęła popełniać błędy, w tym popełniony w decydującym momencie podwójny błąd serwisowy. Ostatecznie, set wygrała amerykanka wynikiem 6:1.

Trzeci set pokazał już dominację Riske na korcie. Wymuszała coraz więcej błędów na rywalce, wykorzystując doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat, nie zostawiając miejsca na kontratak i zdobycie przynajmniej jednego gema. Trzeci set zakończył się wynikiem 6:0 na korzyść Amerykanki.

Porażka w starciu z Riske oznacza zakończenie udziału w tegorocznym turnieju Wimbledon dla młodej dąbrowianki. Jednak należą się jej spore gratulacje: awans do II rundy rozgrywek pokazuje, że jej umiejętności stale się rozwijają, dając tym samym nadzieję na przyszłe sukcesy na kortach całego świata.