Tomasz Sikora 8. w biegu na 20 km w Pokljuce

Tomasz Sikora
Tomasz Sikora ARC DZ
Tomasz Sikora, reprezentujący AZS AWF Katowice zajął ósme miejsce w biegu na 20 km podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce.

Zawodnik AZS AWF Katowice dwa razy spudłował na strzelnicy, ale dobrze pobiegł i stracił 2.05,9 min. do zwycięzcy Austriaka Daniela Mesotitscha, który miał tylko jeden niecelny strzał.

Kolejne miejsca na podium zajęli Szwajcar Benjamin Weger (strata 58,4 sek. - 1 pudło) i Ukrainiec Siergiej Siedniew (strata 1.21,2 min. - 2 pudła). Drugi z Polaków - Łukasz Szczurek uplasował się na 67. pozycji cztery razy pudłując na strzelnicy i tracąc do Mesotitscha 6.52,5 min.