Tour se Ski: Therese Johaug wygrała po raz drugi. Justyna Kowalczyk na 23. pozycji

Val di Fiemme Tour de Ski
Val di Fiemme Tour de Ski Claudio Onorati
Therese Johaug po raz drugi w karierze wygrała cykl biegów narciarskich Tour de Ski. Norweżka zapewniła sobie zwycięstwo w zawodach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata dzięki znakomitemu występowi w ostatnim etapie TdS morderczemu podbiegowi pod Alpe Cermis. Całe podium zajęły Norweżki. Druga w cyklu TdS była Ingvild Flugstad Oestberg, a trzecia Heidi Weng. Justyna Kowalczyk ukończyła zawody na 23 pozycji.

Johaug na 9 km dystans ostatniego etapu w Val di Fiemme wyruszyła 39 sekund po Oestberg. Liderka Pucharu Świata na płaskim 4 km odcinku etapu odrobiła do koleżanki z reprezentacji 7 sek, ale gry zaczęła się wspinaczka pod Alpe Cermis błyskawicznie przegoniła młodszą rywalkę. Po 7,1 km miała już 16,9 sek przewagi, a na mecie świetnie biegnąca Johaug wyprzedziła Oestberg o blisko 2,5 minuty.

Justyna Kowalczyk na trasę ostatniego etapu Tour de Ski wyruszyła jako 21 zawodniczka 11.09 min po Oestberg. Polka pamiętając o ubiegłorocznym omdleniu na podbiegu pod Alpe Cermis zaczęła ostrożnie plasując się na kolejnych pomiarach czasu na 22 pozycji z taką samą stratą do liderki, jaką miała na starcie. Na ostatnim podbiegu zawodniczka AZS AWF Katowice trochę osłabła i ostatecznie na metę dotarła na 23 pozycji 4.45 min. po Johaug.