Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 1:3. Jastrzębianie już w półfinale ZDJĘCIA

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po raz trzeci pokonali Trefla Gdańsk i awansowali do półfinału PlusLigi  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po raz trzeci pokonali Trefla Gdańsk i awansowali do półfinału PlusLigi Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Karolina Misztal
W rozegranym 12 kwietnia trzecim meczu ćwierćfinałowym PlusLigi siatkarze Trefla Gdańsk przegrali z Jastrzębskim Węglem 1:3. Jastrzębianie po raz trzeci pokonali gdańszczan i jako pierwsi awansowali do awansu do półfinału. Zobaczcie zdjęcia z meczu Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel.

Jastrzębski Węgiel jako pierwszy awansował do półfinału PlusLigi

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla jako pierwsi awansowali do półfinału PlusLigi. Podopieczni Marcelo Mendeza po dwóch wygranych u siebie pokonali zespół Trefla również w Gdańsku i czekają na półfinałowego rywala, którym najprawdopodobniej będzie Aluron CMC Warta Zawiercie.

Trzecie spotkanie tych drużyn, było bardziej zacięte. Gdańszczanom udało się wygrać we własnej hali seta i postraszyć faworyzowanych gości, ale ostatecznie to finaliści Ligi Mistrzów awansowali do strefy medalowej rywalizacji siatkarzy.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Gospodarze bombardowali jastrzębian zagrywką i długo prowadzili. Goście wyrównali na 18:18. Od stanu 20:20 zawodnicy trenera Mendeza zdobyli jednak cztery punkty z rzędu. Trefl obronił trzy setbole, lecz w końcu Jurij Gladyr obił w ataku blok Patryka Niemca i zakończył tę partię.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU TREFL GDAŃSK - JASTRZĘBSKI WĘGIEL

Drugi set dostarczył kibicom jeszcze większych emocji. Jastrzębianie zdobyli w nim 25 pkt, lecz tym razem nie wystarczyło to do wygranej. Końcówka należała do gdańszczan, którzy prowadzili 24:22. Goście obronili trzy setbole, ale kolejny atak Gladyra był niecelny i Trefl wygrał swoją pierwszą partię w tym ćwierćfinale 27:25 w czym spory udział miał świetnie serwujący Mikołaj Sawicki.

Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 1:3. Z kim jastrzębianie zagrają w półfinale?

Przegrany set tylko zmobilizował Jastrzębski Węgiel. Goście przegrywali 16:17, lecz wówczas wznieśli się na wyżyny i zdobyli sześć punktów z rzędu odskakując na 22:17 i nie roztrwonili tej przewagi wygrywając tę partię 25:18 po asie serwisowym Gladyra.

W ostatnim secie znów długo była wyrównana walka. Ostatni remis mieliśmy na tablicy wyników przy stanie 19:19. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jastrzębianie odskakując na 23:20. Trefl jeszcze walczył niwelując straty do jednego punktu, lecz ostatecznie musiał uznać wyższość gości 25:22.

Ostatni punkt w ćwierćfinale zdobył blokiem były gracz gdańszczan Moustapha M’Baye, a MVP trzeciego spotkania tych drużyn wybrano Jurija Gladyra.

Półfinałowym rywalem Jastrzębskiego Węgla najprawdopodobniej będzie Aluron CMC Warta Poznań, który po meczach u siebie prowadzi 2:0 z Indykpolem AZS Olsztyn. Pierwsze starcia w strefie medalowej zaplanowano na 22 i 23 kwietnia.

Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 1:3 (23:25, 27:25, 18:25, 22:25)

Trefl Gdańsk Bołądź, Droszyński, Urbanowicz, Niemiec, Sawicki, Martinez, Perry (libero) oraz Zhang, Czerwiński.

Jastrzębski Węgiel Boyer, Toniutti, Gladyr, M’Baye, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti.

W play off jest 3:0 dla jastrzębian, którzy awansowali do półfinału (gra się do trzech zwycięstw).