Turniej Czterech Skoczni: Wyniki KONKURSU w Ga-Pa live. Kubacki na podium. Granerud wygrał w Garmisch-Partenkirchen

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE www.facebook.com/dawid.kubacki.official
W niedzielę 1.01.2023 r. w niemieckim Garmisch-Partenkirchen odbył się drugi konkurs 71. Turnieju Czterech Skoczni. Wygrał Norweg Halvor Egner Granerud. Dawid Kubacki zajął 3. miejsce. Poniżej WYNIKI noworocznego konkursu.

Niedzielny konkurs wygrał Halvor Egner Granerud, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni. Drugi był Słoweniec Anże Lanisek, trzeci Dawid Kubacki. Piotr Żyła był 6. Kamil Stoch zajął 9. miejsce. Paweł Wąsek był 22. Kubacki szósty raz z rzędu stanął na podium Pucharu Świata.

Zobacz WYNIKI KONKURSU

Klasyfikacja 71. Turnieju Czterech Skoczni

Klasyfikacja Pucharu Świata. Dawid Kubacki nadal liderem!

Zapis relacji LIVE z noworocznego konkursu

Halvor Egner Granerud - 142 m. Norweg wygrał! Dawid Kubacki trzeci.

Anże Lanisek - 137 m. Słoweniec teraz jest pierwszy.

Dawid Kubacki - 138,5 m. Prowadzi!

Piotr Żyła - 134,5 m i zachwiane lądowanie... Jest trzeci.

Manuel Fettner - 138 m. Zmiana lidera!, choć dalej prowadzi Austriak.

Jan Hoerl - 138,5 m. Austriak obejmuje prowadzenie.

Kamil Stoch - 134,5 m. Polak jest drugi.

Austriak Daniel Tschofenig - 136 m. Nowy lider!

Paweł Wąsek - 126 m. Teraz jest 11.

Michael Hayboeck - 140 m. Austriak jest pierwszy.

Lovro Kos - 135,5 m. Mamy nowego lidera.

Timi Zajc - 134 m. Słoweniec prowadzi.

Philipp Raimund - 135 m. Niemiec liderem.

Stefan Kraft po skoku na 131 m jest pierwszy. Za nami 10 zawodników.

Zaczęła się seria finałowa.

Po I serii prowadzi Halvor Egner Granerud przed Anże Laniskiem. Trzeci jest Dawid Kubacki, czwarty Piotr Żyła, ósmy Kamil Stoch, 13. Paweł Wąsek. Stefan Hula zajął 47. miejsce i nie wystąpi w rundzie finałowej.

Dean Decker (USA) - 112,5 m, Dawid Kubacki - 136 m. Jest trzeci.

Antti Aalto (Finlandia) - 125 m. Piotr Żyła - 135,5 m. Polak z awansem i teraz na 2. miejscu!

Stefan Hula - 113 m. Halvor Egner Granerud - 140 m. Polak bez awansu do II serii. Norweg liderem.

Francesco Cecon (Włochy) - 114 m. Kamil Stoch - 135 m. Polak z awansem. Jest trzeci, brawo!

Norweg Marius Lindvik - dyskwalifikacja za nieprzepisowy kombinezon, a miał awans do serii finałowej.

Johann Andre Forfang z Norwegii - 129 m. Paweł Wąsek - 130 m. Polak wygrał pojedynek i jest w serii finałowej! Teraz jest na 6. miejscu.

Jest nowy lider: Niemiec Andreas Wellinger - 137 m.

Czekamy na pary z udziałem polskich skoczków.

Austriak Jan Hoerl skoczył 136 metrów i jest liderem.

Rozpoczął się konkurs!

Zanim rozpocznie się konkurs przypominamy pary KO z udziałem Polaków: Dawid Kubacki - Dean Decker (USA), Piotr Żyła - Antti Aalto (Finlandia), Kamil Stoch - Francesco Cecon (Włochy), Paweł Wąsek - Johann Andre Forfang (Norwegia), Stefan Hula - Halvor Egner Granerud (Norwegia).

W serii próbnej najlepszy był Austriak Manuel Fettner, drugie miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud. Miejsca Polaków: 3. Dawid Kubacki, 8. Piotr Żyła, 15. Kamil Stoch, 29. Paweł Wąsek, 39. Stefan Hula.

Zaczęła się seria próbna.

Seria próbna miała zacząć się o godz. 12.30. Przesunięto jej start o 15 minut.

Skoki narciarskie NA ŻYWO 1.01.2023

Skoki narciarskie 71. Turniej Czterech Skoczni NA ŻYWO: Konkurs w Garmisch-Partenkirchen LIVE

Aby śledzić wyniki na bieżąco, odświeżaj stronę (F5)

Wcześniej pisaliśmy:

Liderem 71. Turnieju Czterech Skoczni jest Norweg Halvor Egner Granerud. Drugie miejsce w turniejowej klasyfikacji zajmuje Piotr Żyła, trzecie Dawid Kubacki, dziewiąte Kamil Stoch.

W sobotnich kwalifikacjach najlepszy był lider Pucharu Świata - Kubacki. Czwarty był Żyła, siódmy Stoch, trzynasty Paweł Wąsek, 45. Stefan Hula. Jan Habdas zajął 58. miejsce i nie zakwalifikował się do konkursu.

Granerud zajął szóstą pozycję i w I serii zmierzy się z Hulą.