Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ulica Fredry i Nowa w Sosnowcu: szykuje się przetarg na budowę kanalizacji

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Władze miasta poinformowały o zmianach, które dotyczą ulicy Fredry i Nowej znajdujących się w dzielnicy Kazimierz Górniczy. Miasto szykuje przetarg na remont kanalizacji.

Ostrowy Górnicze z 7 mln inwestycją

W Ostrowach Górniczych rusza budowa kanału tłocznego, który jest pierwszym i najważniejszym elementem inwestycji kanalizacyjnej dla całej dzielnicy. To właśnie ten kolektor będzie odpowiedzialny za odprowadzenie ścieków. W tym etapie wybudowana będzie również kanalizacja sanitarna wzdłuż ulicy Maczkowskiej oraz sieć kanalizacji deszczowej, która zapewni odprowadzenie wody z rejonu ulicy. Po wykonaniu tych robót ulica zyska nową nawierzchnię. Koszt tego zadania wynosi 7 mln zł, a za jego realizację odpowiedzialne będzie Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic. Termin wykonania to październik 2024 r.

Kazimierz Górniczy – ul. Fredry, Nowa: szykuje się przetarg na budowę kanalizacji

O kolejny wspólny projekt miasta oraz Sosnowieckich Wodociągów. Pierwszy etap obejmuje budowę 1 km sieci kanalizacyjnej w ulicy Fredry wraz z odbudową nawierzchni asfaltowej (prawie 1 km). Prace obejmują częściowo również ul. Anki Kowalskiej i Broniewskiego, a także budowę dwóch wyniesionych skrzyżowań na ul. Fredry. Asfalt pojawi się też na przedłużeniu ul. Anki Kowalskiej w kierunku ul. Nowej. W tej chwili trwa doszczegółowienie zadania, a kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu w pierwszym kwartale 2024 roku. Zakładamy, że ten etap będzie realizowany przez 15 miesięcy.

- Te rejony w końcu zostaną skanalizowane. To jest rzecz o, którą od lat prosili mieszkańcy. My jako miasto sukcesywnie kanalizujemy takie miejsca. Oczywiście wiąże się to z ogromnymi kosztami. Sosnowieckie Wodociągi stale starają się pozyskanie potrzebnych środków — powiedział Krzysztof Polaczkiewicz, szef biura prasowego Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Kolejny etap to budowa sieci w ulicy Nowej, a następne koncentrują się na mniejszych ulicach krzyżujących się z ulicą Nową. Całość to koszt ponad 30 mln zł. Łatwo podsumować, że te dwa projekty to koszt prawie 100 mln zł. Zarówno miasto, jak i Sosnowieckie Wodociągi szukają źródeł dofinansowania na realizację prac. Co ważne na oba projekty dokumentacja jest gotowa, co oznacza, że ich wykonanie może się rozpocząć niemal natychmiast.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera