W deszczu i po dogrywce Zagłębie Sosnowiec żegna się z pucharem[relacja]

Zagłębie - Korona
Zagłębie - Korona Marzena Bugała - Azarko
90 minut, dogrywka, deszcz, grad, nawałnica, przerwane spotkanie na 10 minut i w końcu bramki - tak w telegraficznym skrócie wyglądał mecz na Stadionie Ludowym w 1/16 Pucharu Polski pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Koroną Kielce. W tych warunkach lepsi okazali się piłkarze z Ekstraklasy, którzy wygrali 2:1 i w kolejnej rundzie zagrają z Wisłą Kraków.

Właściwie wszystko co najważniejsze w tym meczu działo się w dogrywce, choć wcześniej obie drużyny miały po kilka okazji by rozstrzygnąć spotkanie na swoja korzyść. W zespole Zagłębie najgroźniejszy był Adama Banasiak, ale 27-letni były piłkarz Olimpii Grudziądz nie miał szczęścia. Goście w 80. minucie mogli otworzyć wynik meczu, ale po strzale głową Elii Soriano, ale kapitalną interwencją popisał się Dawid Kudła.

W doliczonym czasie sędzia musiał na 10 minut przerwać grę z powodu silnych opadów deszczu i gradu. Na szczęście nawałnica szybko ominęła Stadion Ludowy i arbiter wznowił grę. Przerwa lepiej wpłynęła na gości, którzy po kilku minutach zdobyli zwycięskiego, jak się okazało, gola. Po dośrodkowaniu Marcina Cebuli z prawej strony piłkę z bliska do siatki głową skierował Elia Soriano.

To nie koniec nieszczęścia gospodarzy w tym meczu. Chwilę później po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Arkadiusz Najemski i gospodarze kończyli spotkanie w dziesiątkę. Sześć minut później gospodarze stracili druga bramkę i w tej sytuacji trudno było podopiecznym trenera Banasika odrobić straty Gospodarze nie rezygnowali z honorowym pożegnaniem się z pucharem i tuż przed ostatnim gwizdkiem zdobyli gola. Awans do 1/8 finału Pucharu Polski jednak wywalczyła Korona i zagra z Wisłą Kraków.

Wczoraj nowym piłkarzem Zagłębia został Bartosz Pikul. 19-letni pomocnik Górnika Zabrze, który w minionym sezonie rozegrał trzy spotkania w I lidze, został wypożyczony na rok.

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 1:2 (0:0, 0:0)

0:1 Elia Soriano (105)
0:2 Mateusz Moźdżeń (111)
1:2 Tomasz Nawotka (120)