W weekend Wodzisław będzie stolicą muzyki reggae. Rusza...

  W weekend Wodzisław będzie stolicą muzyki reggae. Rusza festiwal Najcieplejsze Miejsce na Ziemi

  Zdjęcie autora materiału
  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Poznajcie wykonawców festiwalu Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend na stadionie miejskim
  1/13
  przejdź do galerii

  Poznajcie wykonawców festiwalu Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend na stadionie miejskim. ©arc

  W piątek i sobotę, 27, 28 lipca, Wodzisław Śląski będzie Najcieplejszym Miejscem na Ziemi. Kto wystąpi podczas corocznego reggae festiwalu?
  Przed nami jubileuszowa 15. edycja festiwalu Najcieplejsze Miejsce na Ziemi. Tradycyjnie impreza odbywa się w ostatni weekend lipca. Tym razem przypada 27 i 28 lipca.

  - Jubileusz do czegoś zobowiązuje. Dlatego przygotowaliśmy mocny skład artystów. Będą goście z Hiszpanii, Włoch. Tradycyjnie będą dwie sceny. Główna na murawie i tzw. chillaoutowa na plaży obok wejścia na stadion. Do tego nieco zmieniamy koncepcję.
  Zapraszamy gościa specjalnego. W tym roku będzie to O.S.T.R. Nie trzeba go przedstawiać miłośnikom tego rodzaju muzyki. To król polskiego hip-hopu. W kolejnych latach będziemy dalej chcieli iść w kierunku gościa specjalnego. Będziemy zapraszali przedstawicieli innych nurtów muzycznych - mówi Rafał Karwot z zespołu Tabu.

  Zobacz galerię

  Pomysł z gościem specjalnym z innego muzycznego nurtu ma m.in. przyciągać na stadion jeszcze więcej festiwalowiczów. - Nowa formuła festiwalu pozwala nam dotrzeć do jeszcze szerszego grona osób - podkreśla Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury. Tradycyjnie na czas festiwalu stadion zamieni się w wielkie miasteczko festiwalowe. Nie zabraknie miejsca przeznaczonego pod namioty.

  W piątek zabawa na głównej scenie rozpocznie się o godz. 18. Wystąpią: Dr Love/Slaveah/Cheeba, Maleo Reggae Rockers, Bob One & Bas Tajpan, O.S.T.R. i King Horror Sound & Alex Bass. Przedostatni wykonawca będzie wspomnianym gościem specjalnym.

  Drugiego dnia impreza rozpocznie się o 17. Na scenie zaprezentują się: Roots Soldiers, The Djangos, Damian Syjonfam, Tabu, David Lion i Etna Kontrabande. Każdego dnia impreza będzie trwać do późnych godzin nocnych. W tym roku miasto ponownie zadbało o to, by osoby bawiące się na festiwalu mogły bezpłatnie wrócić do domów zmodyfikowanymi liniami komunikacji miejskiej. Darmowe autobusy będą kursować w nocy, po każdym dniu imprezy.

  Ponadto do dyspozycji festiwalowiczów będzie zaplecze z jedzeniem i napojami. Nie zabraknie food trucków.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim