Warta Poznań - Raków Częstochowa 0:2: Lider dał lekcję [WYNIK, RELACJA]

Janusz Strzelczyk
Piłkarze Rakowa Częstochowa po dwóch remisach odnieśli zwycięstwo. Zespół Marka Papszuna pokonał w Poznaniu Wartę i umocnił się na pozycji lidera Fortuna 1. ligi. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę.

Warta Poznań w meczu z Rakowem Częstochowa po ponad stu dniach przerwy wrócili na własny stadion. Goście zepsuli im święto pewnie wygrywając 2:0, w dodatku poznaniacy otrzymali dwie czerwone kartki.

Przewaga lidera Fortuna 1. Ligi nie podlegała dyskusji. Sytuacja częstochowian skomplikowała się jednak nieco w 40 minucie, gdy Igor Sapała przewrócił się na piłce tak nieszczęśliwie, że złamał rękę. Goście jednak w czwartej minucie czasu doliczonego do pierwszej połowy potwierdzili swoją wyższość golem zdobytym przez Sebastiana Musiolika, który efektownym strzałem głową z 13 metrów wykorzystał dośrodkowanie Patryka Kuna.

W 53 minucie było już 2:0. Tym razem Andrzej Niewulis skorzystał z centry Petra Schwarza z rzutu rożnego. Sytuacja Warty była krytyczna, ale szybko zamieniła się w dramatyczną. Ci prawda w 71 minucie sędzia nie uznał gola Szymona Lewickiego, który dobił do siatki piłkę odbitą od poprzeczki, a ponieważ nie zgadzał się z decyzją arbitra dostał jeszcze żółtą kartkę, ale później poznaniacy sami pozbawiali się nadziei.

W 75 minucie swoją drugą żółtą kartkę za bezsensowny faul zobaczył Michał Grobelny, a w 79 w jego ślady poszedł Michał Kiełb. Raków mógł więc z dużym spokojem oczekiwać na koniec spotkania, w którym i tak był o klasę lepszy od rywali.

Warta Poznań - Raków Częstochowa 0:2 (0:1)
0:1
Sebastian Musiolik (45+4), 0:2 Andrzej Niewulis (53)
Warta Laskowski - Szymusik, Marciniak, Onsorge, Jasiński - Sanocki (55. Biegański), Cierpka, Grobelny, Zulciak (55. Piceluk), Kiełb - Spławski (79. Kalupa).
Raków Gliwa - Kasperkiewicz, Niewulis, Góra - Malinowski (72. Kościelny), Sapała (41. Lewicki), Schwarz, Szczepański (83. Radwański), Listkowski, Kun - Musiolik.
Żółte kartki Onsorge, Kiełb, Zulciak, Grobelny - Lewicki.
Czerwone kartki Michał Grobelny (75' Warta, za drugą żółtą), Jakub Kiełb (78' Warta, za drugą żółtą).