Wimbledon 2014. Radwańska przegrała z Makarową i pożegnała się z turniejem [RELACJA]

MN
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Arkadiusz Gola
Agnieszka Radwańska przegrała spotkanie z Rosjanką Jekateriną Makarową 3:6, 0:6. Tym samym, Rosjanka awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu.

To był kiepski mecz w wykonaniu Agnieszki Radwańskiej. O ile Polka walczyła jeszcze z Makarową w pierwszym secie, tak w drugiej części meczu była już kompletnie bezradna. Niestety, 2-godzinna przerwa spowodowana deszczem w niczym Polce nie pomogła. Krakowianka wróciła na kort w tak samo kiepskiej formie jak na początku meczu i dała się ograć przeciwniczce do zera.

RELACJA:

0-6 Makarowa zdobywa pierwsze punkty, ale Radwańska wyrównuje, a potem Rosjanka uderza brzegiem rakiety. Krakowianka wyszła na prowadzenie, ale rywalka wyrównała na 40:40. Radwańska przepuściła piłkę, myśląc, że ta przekroczyła linię. Błąd, Makarowa wypracowała sobie przewagę, po czym dobiła Polkę wygrywając piłkę meczową.

Jest godzina 20:08, w końcu przestało padać i zawodniczki znów rywalizują na korcie. Makarowa bliska wyeliminowania Radwańskiej.

Mecz na pewno nie zostanie wznowiony przed 19:30.

GRA ZOSTAJE ZAWIESZONA. Powodem znów jest padający deszcz w Londynie. Radwańska będzie miała o czym myśleć w czasie przerwy, bo awans do ćwierćfinału coraz bardziej się oddala. Nie było przesady w stwierdzeniu, że to będzie pierwsza trudna rywalka krakowianki w tym turnieju.

0-5 Znów rywalka dominuje. Przy stanie 0:40 Radwańska zdołała uderzyć piłkę wymijającą rywalkę i zdobyła pierwsze punkty. Makarowa uderzyła jednak w róg i wygrała kolejnego gema.

0-4 Rosjanka przełamuje Radwańską do zera!

0-3 Nieciekawy przebieg ma to spotkanie. Radwańska nie chciała oddać kolejnego gema, ale przy stanie 40:40 Makarowa dwa razy wypracowała sobie przewagę i za drugim razem ograła krakowiankę.

0-2 Makarowa po raz kolejny przełamuje Radwańską! Polka dwa razy wyrzuciła na aut, później nie dobiegła do rogu kortu.

0-1 Na otwarcie serwis Makarowej, Radwańska uderza w siatkę. Krakowianka wyrównuje, ale później nie nadbiega do piłek posyłanych przez rywalkę. Rosjanka zdobywa lekko pierwszego gema.

II SET

3-6 Radwańska zaliczyła pierwszy swój as serwisowy, ale rywalka nie odpuszcza. Przy stanie 40:40 Rosjanka dwukrotnie zdobywa przewagę i ma piłkę setową. Agnieszka popełnia podwójny błąd serwisowy i przegrywa pierwszego seta.

3-5 Rosjanka znów ograła Polkę do zera, jest coraz bliższa zwycięstwa.

3-4 Makarowa przełamuje Radwańską! W decydującym momencie Polka uderzyła w siatkę.

3-3 Rosjanka wyszła na prowadzenie, ale Agnieszka zdołała ją dogonić na 40:40. Niestety, przewagę wypracowała sobie Makarowa i zdobyła gema. Nie ma przełamania jak na razie.

3-2 Radwańska znów na prowadzeniu, tym razem po stanie 40:15. Raz Polka przestrzeliła.

2-2 Cóż za tempo, Jekatierina przy swoim podaniu pokonuje Agnieszkę do zera, kolejny raz.

2-1 Krakowianka odpowiada również gemem wygranym do zera. Tym razem Rosjanka nie miała nic do powiedzenia.

1-1 Jekatierina wygrała swoje podanie do zera! Radwańska była tym razem bezradna.

1-0 Radwańska zdobywa pierwszego gema po własnym serwisie. Przy stanie 40:30 Polka zagrała wzdłuż linii i zmyliła rywalkę.

I SET

Wimbledon Radwańska - Makarowa LIVE:

Agnieszka Radwańska walczyła z Makarową cztery razy w karierze, z czego trzy pojedynki wygrała. Ostatnio obie rywalki walczyły rok temu w 1/8 US Open i wtedy lepsza okazała się Rosjanka. Radwańska już zapowiedziała, że dzisiaj się zrewanżuje.

Jekatierina Makarowa zajmuje 22 miejsce w rankingu WTA. Jest o rok starsza od Radwańskiej, zdobyła mistrzostwo French Open 2013 w grze podwójnej kobiet oraz mistrzostwo US Open 2012 w grze mieszanej.

To będzie pierwszy trudny pojedynek dla Radwańskiej, która we wcześniejszych rundach pokonała Rumunkę Andreę Mitu, Australijkę Casey Dellacqua i Portugalkę Michelle Larcher de Brito. Co najważniejsze, wszystkie te rywalki Polka pokonała w mniej niż godzinę.