Wisła Kraków - Górnik Zabrze 2:3 Rogal Kurzawy TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Emocje w 2. połowie

W lipcu Górnik wygrał u siebie z Wisłą 3:2 Wisła Kraków - Górnik Zabrze TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Wisła Kraków - Górnik Zabrze 2:3 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK W 21 min. strzelił Rafał Boguski. w 55. min. z karnego wyrównał Igor Angulo. To jego 19. bramka w sezonie. W 63 min. niesamowitym strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego popisał się Rafał Kurzawa i jest 1:2. W 72. min. gola na 3:1 strzelił Szymon Żurkowski. Na 2:3 strzelił Carlitos w 77. min. Po pierwszych 45 minutach na prowadzeniu Wisła i nie można powiedzieć, że jest to prowadzenie niezasłużone. Co prawda należy powiedzieć, że przy bramce Biała Gwiazda miała nieco szczęścia, gdyż w momencie strzału Sadloka na murawie leżał pilnujący Boguskiego Koj, który się zwyczajnie poślizgnął. W strzałach celnych przeważa Górnik (3-2), a w posiadaniu Wisła (60-40). Piłkarze Górnika Zabrze grają w Krakowie mecz z Wisłą. Bez względu na wynik tego spotkania zabrzanie pozostaną liderem Lotto Ekstraklasy po 18 kolejce, ale każdy wywalczony w pod Wawelem punkt pozwoliłby im odskoczyć od Legii. Mecz Wisła Kraków – Górnik Zabrze transmituje Canal+. Tutaj możesz śledzić relację live.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK

ZOBACZ KONIECZNIE
WISŁA KRAKÓW - GÓRNIK ZABRZE ZDJĘCIA Z MECZU

Po pierwszych 45 minutach na prowadzeniu Wisła i nie można powiedzieć, że jest to prowadzenie niezasłużone. Co prawda należy powiedzieć, że przy bramce Biała Gwiazda miała nieco szczęścia, gdyż w momencie strzału Sadloka na murawie leżał pilnujący Boguskiego Koj, który się zwyczajnie poślizgnął. W strzałach celnych przeważa Górnik (3-2), a w posiadaniu Wisła (60-40).Goście swoje szanse mieli po stałych fragmentach gry (co nie jest niczym dziwnym w ich przypadku), ale brakowało im skuteczności i przede wszystkim czystego trafienia w piłkę. Miejmy nadzieję, że gol Boguskiego to nie jedyne trafienie w tym meczu, bo poza małą ilością bramek, spotkanie trzyma bardzo wysoki sportowy poziom.

Zabrzanie są rewelacją tego sezonu. W poprzedniej kolejce pokonali u siebie Jagiellonię i wrócili na fotel przodownika tabeli, a we wtorek awansowali do półfinału Pucharu Polski. Mecz z Wisłą nie będzie jednak łatwy. Krakowianie na własnym boisku przegrali tylko jeden mecz z Legią (0:1), natomiast aż pięć wygrali, a dwa zremisowali. Wisła na własnym stadionie straciła w tym sezonie tylko trzy bramki, ale Górnik ma przecież w swoich szeregach najlepszego snajpera Ekstraklasy Igora Angulo, który zdobył już 18 goli, co stanowi połowę strzeleckiego dorobku zabrzan.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze TRANSMISJA NA ŻYWO

- Wisła w tym sezonie gra dobrze, ale skoro jesteśmy na fotelu lidera, to nie musimy mieć kompleksów. Na wyjazdach gramy dobrą piłkę, choć nie zawsze udawało się wygrywać. Nikt jednak nie powie, że w Lubinie, czy nawet w Warszawie wyraźnie ustępowaliśmy rywalom. Nie chcę już do tego wracać, ale te mecze pokazały, że możemy z każdym i wszędzie walczyć o wygraną – powiedział Tomasz Loska, bramkarz Górnika.

Wisła w ostatniej kolejce zremisowała w Niecieczy 3:3, mimo że trzykrotnie obejmowała prowadzenie. W meczu tym w barwach Białej Gwiazdy zadebiutował 37-letni Marcin Wasilewski. Popularny Wasyl zagrał ostatnie sześć minut, ale przeciwko Górnikowi 60-krotny reprezentant Polski może zaliczyć znacznie dłuższy występ. Zabrzanie muszą uważać na hiszpańskiego snajpera Wisły Carlitosa. Rodak Angulo strzelił w tym sezonie już 12 bramek.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze TRANSMISJA WYNIK

W Krakowie dojdzie zatem do pojedynku hiszpańskich snajperów. Kto jest lepszy Angulo czy Carlitos?
- Oczywiście, że Igor. Proszę spojrzeć na statystyki. W niedzielę zrobimy wszystko, by jeszcze powiększył przewagę nad swoim rodakiem, choć to z pewnością bardzo dobry piłkarz – nie ma wątpliwości Loska.

Wisła z Górnikiem zagrają w lidze już po raz 109. Historia tych spotkań jest korzystna dla zabrzan, którzy wygrali 42 mecze, a krakowianie 38. 28-krotnie padał natomiast remis. W lipcu na Arenie Zabrze podopieczni trenera Marcina Brosza wygrali po emocjonującym meczu 3:2. Miejmy nadzieję, że równie interesujące spotkanie zobaczymy dzisiaj w Krakowie.

Sędzią meczu Wisła – Górnik będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy. Tuta możecie śledzić relację live z Krakowa.