Wisła Płock - Górnik Zabrze 0:4. Popis Igora Angulo. Najwyższe wyjazdowe zwycięstwo od 20 lat!

Marzena Bugała-Azarko
Górnik Zabrze odniósł najwyższe wyjazdowe zwycięstwo od 25 kwietnia 1998 roku. Podobnie jak wtedy zabrzanie wygrali 4:0, wówczas z Rakowem Częstochowa, w sobotę z Wisłą Płock.

Górnik Zabrze wysoko wygrał w Płocku i oddalił się od strefy spadkowej. Świetny mecz rozegrał Igor Angulo, który zdobył dwa gole i z jedenastoma trafieniami dogonił w klasyfikacji strzelców prowadzącego w tym zestawieniu Flavio Paixao.

Marcin Brosz przed tym spotkaniem dokonał dużych zmian w składzie. Na ławce rezerwowych znalazł się Szymon Żurkowski, który nie czuł się najlepiej, ale największe roszady miały miejsce w defesywie, gdzie Przemysława Wiśniewskiego i Daniela Liszkę zastąpili Adam Wolniewicz i Michał Koj.

Decyzje szkoleniowca zabrzan okazały się trafione. Górnik zagrał z żelazną konsekwencją, neutralizując wszystkie atuty gospodarzy i cierpliwie czekał na swoje szanse. Ta nadarzyła się w 42 minucie. Długe podanie od Jesusa Jimeneza trafiło dokładnie do będącego między obrońcami w polu karnym Kamila Zapolnika, a ten między nogami bramkarza posłał piłkę do siatki. Po zdobyciu prowadzenia goście wykonali "kołyskę" dla córki Adama Wolniewicza, która urodziła się 16 listopada.

Prawdziwy koncert Górnika rozpoczął się po przerwie. Już pięć minut po wznowieniu gry Igor Angulo w kapitalny sposób z linii pola karnego podwyższył rezultat, a 66 minucie Hiszpan skorzystał z podania Łukasza Wolsztyńskiego.

Gospodarze wyraźnie nie mieli już ochoty do gry. Zabrzanie skorzystałi z okazji i w doliczonym czasie Angulo tym razem zaliczył asystę, wykorzystaną przez Marcina Urynowicza.

Wisła Płock - Górnik Zabrze 0:4 (0:1)
0:1
Kamil Zapolnik (42), 0:2 Igor Angulo (50), 0:3 Igor Angulo (66), 0:4 Marcin Urynowicz (90+4)
Wisła: Daehne - Stępiński (56. Sielewski), Uryga, Dźwigała, Warcholak - Varela, Rasak (68. Stilić), Furman, Szymański, Merebaszwili (56. Angielski) - Ricardinho.
Górnik: Loska - Wolniewicz,i Suarez, Bochniewicz, Koj - Zapolnik (79. Urynowicz), Matuszek, Ambrosiewicz, Ł. Wolsztyński (82. Smuga), Jimenez (87. Gryszkiewicz) - Angulo.
Żółte kartki: Dźwigała - Urynowicz.
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Widzów: 3.019.