Wisła Płock - Piast Gliwice 1:0: Koniec rekordowej serii Piasta WYNIK RELACJA KOMENTARZE WIDEO

Marcin Pietrowski
Marcin Pietrowski Sportowy24
Wisła Płock - Piast Gliwice 1:0. 653 - tyle minut pozostawał niepokonany bramkarz Piasta Gliwice Jakub Szmatuła, wliczając w ten dorobek 81 minut przerwanego spotkania z Górnikiem Zabrze. W Płocku jednak skapitulował tuż przed końcem meczu po strzale głową Alana Urygi i gospodarze zgarnęli trzy punkty.

- Co mogliśmy zrobić? Wyskoczyć do piłki. Kompletnie zabrakło krycia - irytował się trener Waldemar Fornalik.
Gliwiczanie rozegrali jednak słaby mecz, wystawiając Szmatułę na ciężką próbę. Ten jednak aż do wspomnianej sytuacji, pzy której z rzutu rożnego dośrodkowywał Dominik Furman, zachowywał czyste konto, popisując się efektownymi interwencjami. Największe wrażenie wywarł chyba w 30 minucie, kapitalnie broniąc główkę Adama Dźwigały.

- Ta sytuacja pokazała, że źle reagujemy przy rzutach rożnych. I jak się okazało, zapłaciliśmy za to bardzo wysoką cenę - komentował później trener gości.

Marcin Pietrowski: Mieliśmy plan na mecz z Wisłą Płock, ale zweryfikowało go boisko - zobacz wideo:

(wideo Sportowy24)

Piast miał jedną okazję, by wyjść na prowadzenie. W 38 minucie piłkę w polu karnym dostał Gerard Badia, ale potężnym kopnięciem trafił nią w poprzeczkę. W tę samą zresztą, którą sprawdził w 78 minucie Konrad Michalak.
- Pretensje możemy mieć tylko do siebie, bo potrafimy grać w piłkę zdecydowanie lepiej niż to pokazaliśmy - stwierdził Fornalik.

To pierwsza w historii porażka Piasta w Ekstraklasie. Wcześniej śląski zespół wpisał do kronik trzy zwycięstwa i jeden remis.

[bMartin Konczkowski, obrońca Piasta Gliwice, po porażce z Wisłą Płock - zobacz wideo:[/b]

Adam Dźwigała, obrońca Wisły Płock po meczu z Piastem Gliwice - zobacz wideo:

Alan Uryga, Wisła Płock: Czułem, że w końcu się przełamię i strzelę gola - zobacz wideo:

Wisła Płock - Piast Gliwice 1:0 (0:0)